Wybór i zakup sukni ślubnej jest jednym z najtrudniejszych zadań dla każdej przyszłej panny młodej. Olbrzymi wybór wzorów i fasonów sprawia, że nie łatwo zdecydować się na ten jeden konkretny model. Problem wydaje się tym większy, jeśli jest się osobą puszystą. Pragnieniem staje się wówczas suknia, w której będziemy prezentować się naprawdę dobrze i która nieco zatuszuje nasze dodatkowe kilogramy. No właśnie, jaki wtedy model sukni warto wybrać? Czym się kierować mając przed sobą kilka sukni ślubnych?

Jakich sukien ślubnych nie powinna kupować puszysta osoba?

Sukienki, które nie będą dobrze wyglądać na puszystych paniach to dopasowane od ciała fasony. Podobająca się wielu kobietom syrenka nie jest niestety zalecana, jeśli cierpimy na dodatkowe kilogramy. Również inne mocno przylegające do ciała suknie nie będą nam służyć. Uwypuklają one wszystkie fałdki, których chcemy się pozbyć i je zatuszować. Czy jest to możliwe? Jeśli tak, to jakie suknie mogą nam w tym pomóc?

Polecane sukienki ślubne dla puszystych pań

Suknie ślubne, w których będziemy dobrze wyglądać i dobrze się czuć, to przede wszystkim nieco luźniejsze fasony. Swobodnie zwisające, skrywające pod sobą zbędne kilogramy i fałdki. Takich sukienek ślubnych jest naprawdę wiele i każda z pań powinna znaleźć w nich coś odpowiedniego dla siebie. Oczywiście istnieje możliwość ich precyzyjnego dopasowania, tak by nawet ich luźny fason nadal wyglądał kobieco i podkreślał naszą urodę. Materiały, z których warto wybierać suknie ślubne dla puszystych kobiet to między innymi muślin i inne lejące się materiały. Mogą one być estetycznie dekorowane koronkami, po to by odwracać uwagę od ewentualnych miejsc, w których materiał zbyt mocno przylega do ciała.

Suknia ze sklepu czy szyta na miarę?

Warto teraz zastanowić się nad tym, jaki rodzaj sukni ślubnej będzie lepszym wyborem dla puszystej kobiety. Opcje są dwie – zakup sukni w salonie sukien ślubnych. Jest to najczęściej wybierana forma zakupów. W jednym miejscu mamy do wyboru kilkanaście lub kilkadziesiąt różnych sukien, można również liczyć na fachową pomoc doradców. Z drugiej strony kuszącą opcją może być zamówienie sukni ślubnej szytej na zamówienie – takiej nikt nie będzie posiadał. Bardzo często ostateczny wybór rozbija się o ceny, które przyjdzie nam za takie suknie zapłacić. Nie ma reguły – nie zawsze suknie z salonu musi być droższa od sukni szytej na zamówienie i odwrotnie. Sukienki szyte na większą skalę często mają niższe koszty produkcji niż sukienki szyte w pojedynczych egzemplarzach, na indywidualne zamówienie. Jednak bez względu na to, jaki byłby Państwa wybór, nie warto rezygnować z sukni ślubnej, która najbardziej wam się podoba, w której dobrze wyglądacie i dobrze się czujecie. Jeśli na jej zakup nie pozwala wam brak pieniędzy, pożyczka gotówkowa może ten problem w mig rozwiązać. Z jakim wydatkiem trzeba się liczyć, kiedy chcemy kupić suknię ślubną? Ich ceny w salonach sukien ślubnych rozpoczynają się już od 2000 złotych za jedną suknię.