Umiejętności lingwistyczne pozwalają zdobyć wymarzone zatrudnienie, gwarantując zarazem dostęp do materiałów naukowych, wpływających na polepszenie wiedzy w obrębie dziedziny, która interesuje daną osobę. Dzięki nim można również porozumiewać się z przedstawicielami różnych narodowości w ramach negocjacji biznesowych, czy też zagranicznych podroży. Warto wiedzieć, których języków warto się uczyć w XXI wieku.
Język angielski – standard do opanowania
Polskie firmy często decydują się na współpracę z zagranicznymi partnerami biznesowymi, co ma istotny wpływ na poszukiwanie pracowników, posiadających odpowiednie kompetencje lingwistyczne. Znajomość języka angielskiego stanowi podstawę dla osób, pragnących zdobyć zatrudnienie w prestiżowym przedsiębiorstwie. Umożliwia ona również komunikację z wieloma osobami, nie tylko tymi, mieszkającymi w Wielkiej Brytanii. Warto zaznaczyć, że angielski należy do tej samej rodziny językowej, co polski. Jest to największa grupa pod względem liczby mówiących osób. Współcześnie używa się jej na wszystkich kontynentach. Osoba, będąca native speakerem polskiego, nie będzie miała dużych trudności z nauczeniem się angielskiego online. W obu tych językach zauważyć można bowiem liczne podobieństwa. Warto dodać, że struktura gramatyczna angielskiego nie jest skomplikowana. W obrębie języka istnieje ponadto niewielki zasób słów.
Język hiszpański – drugi najpopularniejszy
Idioma espanol wywodzi się ze średniowiecznego kastylijskiego. Na świecie istnieje ponad 400 milionów native speakerów hiszpańskiego, a 5,6 procent populacji posługuje się tym językiem. Idioma espanol jest niezwykle popularny w Ameryce Łacińskiej. Używa go również wielu mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Według badań w 2050 roku w USA będzie więcej osób mówiących po hiszpańsku niż angielsku. Nauka tego języka nie jest trudna. Składnia, gramatyka i słowa są spokrewnione z angielskim. Równoległa nauka tych dwóch języków nie powinna zatem stanowić dużego wyzwania.
Umiejętności lingwistyczne są niezwykle istotne dla osób, pragnących rozwijać swoją karierę, pasje lub podróżować bez barier komunikacyjnych. Warto zatem zapisać się na lekcje hiszpańskiego, angielskiego w Warszawie, Krakowie lub zdecydować się na zajęcia wirtualne.