Człowiek posiada na twarzy około 70 mięśni. Wykonują one codziennie niezliczoną ilość ruchów wyrażając rożne emocje. Są połączone z obręczą barkową i tkankami karku, przez co może się w nich kumulować napięcie i stres. Istnieje jednak rozwiązanie pozwalające rozluźnić mięśnie twarzy. Chodzi o automasaż twarzy. Spodoba się on wszystkim miłośniczkom naturalnej pielęgnacji. Jest łatwy do wykonania i przynosi świetne efekty.

Roller do masażu twarzy

Jednym z gadżetów ułatwiających automasaż jest roller do twarzy. Dostępne są rollery wykonane z tworzywa sztucznego albo naturalnego kamienia szlachetnego. Te drugie przynoszą dodatkową korzyść, ponieważ zapewniają przyjemne uczucie chłodu podczas masażu. Roller może posiadać dwie końcówki – mniejszą i większą, dzięki czemu dotrze się do każdego mięśnia twarzy.

Kamień gua sha

Kolejnym akcesorium, które można użyć do masażu twarzy jest kamień gua sha. Jest to przeważnie płaska płytka wykonana z jadeitu albo z różowego kwarcu. Krótszy bok tego kamienia może posłużyć także do masażu brzucha, pleców i rąk. Gua sha pochodzi z chińskiej medycyny tradycyjnej i jest jedną z najstarszych form masażu twarzy.

Co daje masaż twarzy?

Uroda w znacznym stopniu zależy od odpowiedniego nawodnienia i odżywienia skóry. Masaż twarzy bardzo się do tego przyczynia. Przyspiesza też procesy metaboliczne, dzięki czemu produkty przemiany materii szybciej są odprowadzane. Automasaż stymuluje produkcję kolagenu ujędrniając i uelastyczniając skórę. Ma także wpływ na łagodzenie zmarszczek mimicznych. Dzięki niemu mięśnie twarzy się rozluźniają, co przeciwdziała napięciowym bólom głowy. Zmniejsza się też uczucie stresu. Korzyści z wykonywania masażu twarzy są więc naprawdę liczne.

Jak używać gua sha i rollera do twarzy?

Masaż twarzy powinien być przyjemny i przynosić ukojenie. Dlatego siłę nacisku rollera lub kamienia trzeba dobierać indywidualnie do swoich odczuć. Masaż należy wykonywać po dokładnym demakijażu i oczyszczeniu twarzy. Na początku można dla rozgrzewki delikatnie poklepać twarz opuszkami palców. Sam masaż zaczyna się od szyi i podbródka. Nie można zapominać też o obszarze górnego dekoltu i obojczyków. Następnie masuje się policzki i nos. Masując okolice oczu trzeba to robić bardzo delikatnie. Na sam koniec masaż koncentruje się na całym obszarze czoła i skroni. Wszystkie ruchy powinno się wykonywać powoli i dokładnie.

Dobrze jest wykonywać masaż twarzy przed nałożeniem kremów pielęgnacyjnych. Dzięki temu skóra wchłonie z nich o wiele więcej składników odżywczych. Efekty masażu zauważy się stosując go przynajmniej 3 razy w tygodniu, ale z powodzeniem może on stać się elementem codziennej pielęgnacji twarzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here