Udar słoneczny może przydarzyć się osobie, która zbyt długo przebywa na słońcu bez właściwego zabezpieczenia, czyli bez nakrycia głowy i osłony karku. Polega na przekrwieniu mózgu oraz opon mózgowych.

Jak objawia się udar słoneczny?

Objawami udaru słonecznego są: zmęczenie, bóle i zawroty głowy oraz zaczerwienienie i poparzenie skóry. Po ich zaobserwowaniu trzeba niezwłocznie opuścić słoneczne miejsce, zrobić zimny okład na głowę i kark, wziąć chłodną kąpiel oraz pić wodę. Gdy wymienione objawy nie ustąpią, należy wezwać pomoc.

2 KOMENTARZE

  1. Naprawdę polecam kontrolować swoje samopoczucie kiedy są wysokie temperatury na zewnątrz. W wakacje sama dostałam udaru, byłam bardzo zmęczona, miałam ogromne zawroty głowy. Długo dochodziłam do siebie, ale szczęśliwie nic się nie stało. Gdybym nie zrezygnowała w odpowiednim momencie ze spaceru, to pewnie nie miałabym tyle szczęścia. Teraz w słoneczne dni wychodzę tylko z jakimś nakryciem głowy.

  2. Warto zapoznać się z artykułem. Co roku na wakacje czyta się o przypadkach udarów słonecznych i to nie tylko wśród dzieci!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here