Strona główna Moda Jakie zastosowanie ma kimono?

Jakie zastosowanie ma kimono?

Kimono to tradycyjny, japoński strój, który posiada szereg różnych zastosowań. Kimona wykorzystuje się bowiem w sztukach walki, podczas uprawiania jogi oraz jako element ubioru codziennego.

Kimono w sportach walki

Wiele sportów walki wymaga od zawodników noszenia specjalnego stroju, który zwyczajowo nazywa się kimonem. W przypadku sztuk walki, jego oficjalna nazwa to dogi. Noszenie kimona wywodzi się z tradycji dotyczących poszczególnych sztuk walki. Najczęściej stosuje się je podczas uprawiania takich sportów jak karate, judo, aikido oraz jiu-jitsu. 

Kimona w sportach walki różnią się od siebie długością oraz wagą. Przed zakupem pierwszego kimona należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest wykonane oraz na to, czy jest ono odpowiednio dostosowane do warunków fizycznych. Kimono nie powinno w żaden sposób krępować ruchu podczas treningu. 

Kimono jako element codziennego ubioru

Kimono damskie długie najczęściej kojarzone jest ze sportami walki, jednak w rzeczywistości stosowane jest również jako element codziennego ubioru. Takie kimono jest oczywiście wykonane z zupełnie innego materiału niż strój do sportów walki. Kimona damskie cieszą się największą popularnością latem, ponieważ są to stroje, które stanowią połączenie elegancji oraz luźnego stylu. Ponadto kimono jest strojem bardzo przewiewnym, co jest szczególnie istotne podczas upalnych dni. Długie kimono prezentuje się bardzo dobrze oraz jest niezwykle wygodne, co sprawia, że znajduje ono również zastosowanie m.in. podczas treningów jogi. Wiele kobiet decyduje się na taki strój podczas treningu, ponieważ jest on bardzo lekki i w żaden sposób nie krępuje ruchów, co w przypadku jogi jest bardzo ważne. Długie kimono do jogi można nabyć m.in. na stronie https://juszka.pl/. 

Do czego nosić kimono?

Kimono jest elementem ubioru, który potrafi prezentować się różnie w zależności od reszty stylizacji. Zakładając sportowe obuwie do kimona, jesteśmy w stanie nadać naszej stylizacji luźniejszego charakteru. Do tego rodzaju stroju dobrze pasują również takie buty jak espadryle, klapki czy sandały. Tak naprawdę kimono można połączyć praktycznie ze wszystkim, dlatego w tej kwestii nie należy się w żaden sposób ograniczać. Jest to bardzo uniwersalny strój na ciepłe dni, dlatego cieszy się tak dużą popularnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here