Joanna Racewicz o pracy w TVP

Joanna Racewicz przez wiele lat była związana z Telewizją Polską. W 2018 roku rozstała się ze swoim pracodawcą, a jej zwolnienie odbiło się szerokim echem w mediach. Jak ocenia aktualny poziom w TVP?

Joanna Racewicz swoją dziennikarską karierę rozpoczynała w lokalnych stacjach. Po kilku latach dostała propozycję pracy w TVP i przez kilka kolejnych sezonów była gospodynią Panoramy. Potem przeniosła się do TVN-u. W programie Dzień Dobry TVN prowadziła cykl Dom otwarty. W styczniu 2011 roku postanowiła znowu wrócić do rodzimej stacji. Prezenterka przez następne 5 lat prowadziła wieczorne wydanie Panoramy. Była również prowadzącą Pytanie na Śniadanie.

Joanna Racewicz o pracy w TVP

Joanna Racewicz dwa lata temu została zwolniona z TVP, co odbiło się szerokim echem w mediach. Jako powód zerwania współpracy podano złamanie przez nią zasad etyki dziennikarskiej. Kierownictwo stacji zarzuciło jej lokowanie produktów w postach na Instagramie, co nie było zgodne z polityką stacji. Dziennikarka nie ukrywała swojego rozżalenia i dementowała wszystkie zarzuty.

W rozmowie z reporterką Jastrząb Post Joanna opowiedziała, o tym jak wspomina lata spędzone TVP.

Jeśli pyta mnie pani, czy jak patrzę na to, co dzieje się w rodzimej stacji cieszę się, że mam to za sobą, to tak. Cieszę się. Chociaż brakuje mi atmosfery, ludzi, czasu i tego pędu za informacją, za newsem. Tej codziennej rutyny codziennych kolegiów, potem burzy mózgów – jakie tematy, z kim rozmowy i dokąd wyślemy reporterów. To był naprawdę niesamowity, fajny i dobry czas. Mam ogromny sentyment do tamtych chwil, to nie umiem na to odpowiedzieć.

Jak ocenia aktualny poziom Telewizji Polskiej?

Ze względu na szacunek do mojego dawnego gniazda proszę mnie zwolnić z odpowiedzi na to pytanie.

Oglądacie Telewizję Polską?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj