Jolanta Fajkowska komentuje zmiany w TVP

Jolanta Fajkowska przez lata była związana z TVP. Prowadziła m.in. Pytanie na śniadanie. Ma na swoim koncie także role w filmach i serialach. Jak z perspektywy czasu ocenia zmiany, które zaszły w jej dawnym miejscu pracy? O to legendę telewizji zapytała nasza reporterka.

Telewizyjna Dwójka jest obecna na antenie już pół wieku. Swego czasu jedną z największych gwiazd stacji była Jolanta Fajkowska, która współtworzyła pierwsze wydania serwisu informacyjnego Teleexpress. Dziennikarka, która swoją karierę zaczynała od stażu w BBC w Londynie, miała wierne grono widzów, którzy dla niej włączali Pytanie na śniadanie czy serwisy kulturalne TVP Info.

Popularność Fajkowskiej dostrzegli nie tylko twórcy programów, ale także producenci popularnych serialów. Ma na swoim koncie role w takich hitach jak Plebania, Klan czy Chopin. Pragnienie miłości. Co ciekawe, zwykle grała samą siebie.

Jolanta Fajkowska komentuje zmiany w TVP. Ciekawa opinia

Jak z perspektywy czasu pani Jolanta ocenia zmiany, które zaszły w TVP? Co z obecnej oferty szczególnie zwróciło jej uwagę? Czy ma swoje ulubione pozycje? O to zapytała ją nasza reporterka, Karolina Motylewska.

Dwójka obchodzi właśnie swoje 50-lecie. Teraz. W tym roku, w tym miesiącu. Telewizja Polska to całe moje życie. Spędziłam w niej wiele lat. Były momenty lepsze i gorsze, mam wrażenie, że telewizja jest ciągle siłą. Telewizja Polska daje sobie radę na tym rynku. Zwłaszcza Dwójka, która ma wiele ciekawych propozycji. Niezwykle interesujący jest kanał TVP Kultura. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Fajkowska kapitalnie podsumowała zmiany, jakie zaszły w polskiej telewizji na przestrzeni lat. W krótkim komentarzu zwróciła uwagę na wymagania widzów kiedyś i teraz:

Media się zmieniają. To, co kiedyś było normą, dzisiaj byłoby uważane za nudne. To, co kiedyś było ekstrawagancją, dzisiaj jest normą. Taki jest świat. Nie można ani krytykować, ani ubolewać, że kiedyś było lepiej. Jest po prostu inaczej.

Cała rozmowa z legendarną prezenterką poniżej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj