Strona główna Pozostałe Kamil Sipowicz o piosenkach Kory. Po jej śmierci szczególnie jedna jest mu...

Kamil Sipowicz o piosenkach Kory. Po jej śmierci szczególnie jedna jest mu bliska [WIDEO]

Kamil Sipowicz, Kora

Kora na scenie była obecna przez ponad cztery dekady. Wokalistka ma na swoim koncie mnóstwo hitów. Kamil Sipowicz ma wśród nich te, które przywołują wyjątkowe wspomnienia.  Które utwory są mu najbliższe?

Kora była i nadal jest uważana za jedną z najbardziej charyzmatycznych artystek polskiej sceny muzycznej. Swoją karierę rozpoczęła w latach 70., jako wokalistka zespołu Maanam. Razem z kapelą wydała aż 11 studyjnych krążków i wylansowała mnóstwo wielkich hitów, na których wychowywały się kolejne pokolenia jej fanów. Po kilku dekadach zdecydowała się na solową karierę. Od 2008 roku wydawała albumy już tylko pod swoim nazwiskiem.

Kamil Sipowicz o utworach Kory

Na piosenkach Kory wychowuje się już kolejne pokolenie Polaków. Nie ma chyba w naszym kraju nikogo, kto nie znałby takich przebojów jak Boskie BuenosKrakowski spleen czy Cykady na Cykladach. Artystka swoimi występami zawsze uświetniała wszystkie festiwale i największe wydarzenia muzyczne w kraju. Nie tylko fani, ale także bliscy wokalistki do dziś mają swoje ulubione piosenki z jej repertuaru.

Kamil Sipowicz w rozmowie z reporterką Jastrząb Post zdradził, które utwory w wykonaniu swojej żony najbardziej lubi wspominać. Szczególnie jedna piosenka stała się mu bliska po śmierci Kory.

Bardzo lubię Po prostu bądź. Byłem przy realizacji tego teledysku w Łodzi, świetny teledysk. Trudno mi powiedzieć, jakiego utworu nie lubię.

Artysta chętnie wraca także do innych piosenek:

W pierwszym okresie Boskie Buenos, Szary Człowieku, Planety. Później po reaktywacji Anioł, Róża, Łóżko. Wspaniałe płyty i jej solowa twórczość. Wydaje mi się, że ludzie mogą sięgać do świetnych utworów Kory i Manamu, ale też Kory solowej.

Macie swoje ulubione piosenki z repertuaru Kory i Maanamu?

Maanam – Po prostu bądź:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here