Każdy właściciel psa chce, aby jego pupil mógł szybko i zdrowo rosnąć. Właśnie w tym celu wybiera się odpowiednio dobrane karmy dla psów, które powinny być dostosowane do jego wieku. Dorastające szczenię wykazuje zapotrzebowanie na witaminy i minerały, które mają zapewnić mu właściwy wzrost i rozwój.  Jaka karma dla psa junior? O tym będzie nasz artykuł.

Dlaczego należy wybierać karmy odpowiednio dobrane do wieku?

Każdy właściciel czworonoga powinien wiedzieć, że wymagania żywieniowe zmieniają się wraz z wiekiem. Właśnie dlatego, należy wybierać karmy, które uwzględniają zapotrzebowanie na wartości odżywcze. Kiedy pies rośnie, stale potrzebuje wielu składników, które pozwolą mu zdrowo się rozwijać. Inne wymagania będą miały szczeniaki, a jeszcze inne dorosłe psy, które większość czasu wylegują się na kanapie. Szczeniaki najczęściej są aktywne, dlatego potrzebują wysokokalorycznych posiłków. Wybierając odpowiednią karmę można mieć pewność zdrowia i dobrego samopoczucia swojego zwierzaka. Pamiętajmy, że szczeniakom i juniorom nie powinno się podawać karmy przeznaczonej dla dorosłych psów, gdyż mogą spowodować problemy żołądkowe. Takie karmy różnią się składem, dlatego ich wprowadzanie powinno odbywać się powoli i stopniowo, tak, aby pies mógł cieszyć się pełnym zdrowiem.

Karma dla psa junior – jaka powinna być?

Około 3 miesiąca życia szczenię przestawia się na inny system żywienia i wprowadza się karmę dla psa junior. Zwierzaki w tym wieku potrzebują witamin i minerałów, które znajdziemy właśnie w tym produktach. Pies junior to dorastający szczeniak, któremu należy zapewnić odpowiednie środki do rozwoju. Niezwykle istotne są posiłki, które powinny być pełnowartościowe i bogate w składniki odżywcze. Dzięki temu szczeniak może dobrze się rozwijać i przybierać na wadze. Karma dla psa junior powinna być dopasowana do wielkości psa. W końcu inne zapotrzebowanie będzie miał pies dużej rasy, niż pies mniejszej rasy. Karma dla psa junior to bogaty skład, w którym znajdują się wszystkie niezbędne składniki wspomagające rozwój. Warto wybierać wysokogatunkowe karmy, które zawierają odpowiednią ilość węglowodanów, białka i tłuszczu. Dzięki temu nie powodują nadmiernego przybierania na wadze i odżywiają zwierzaka. Wybierając dobrą karmę można mieć pewność, że pies z chęcią będzie spożywał ją każdego dnia, a właściciel będzie mógł cieszyć się jego odpowiednim wzrostem i rozwojem. W końcu zdrowy i najedzony pies, to szczęśliwy pies.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj