Strona główna Dom i wnętrze Kilka pomysłów na aranżację przestrzeni wokół domu

Kilka pomysłów na aranżację przestrzeni wokół domu

To, co dzieje się wokół domu jest nie nie mniej ważne niż wygląd samego budynek. Aby jednak przestrzeń w ogrodzie lub na balkonie była naprawdę efektowna, powinna zostać odpowiednio zaaranżowana. Zobacz, co zrobić, aby Twoja posesja zachwycała odwiedzających Cię gości.

Patenty na piękny ogród

Ogród jak marzenie wynika zazwyczaj z ciężkiej pracy i wkładu włożonego w pielęgnację. Zadbać należy bowiem o każdy detal – rozplanować przestrzeń w taki sposób, aby dobrze się prezentowała, a przy okazji była funkcjonalna. Warto przygotować miejsce pod rabaty, w czym pomocne będą elastyczne obrzeża oraz ranty. Nie tylko uatrakcyjnią przestrzeń, ale przy okazji zabezpieczą rośliny przed zwierzętami, czy kosiarką. Koniecznie należy wytyczyć też ścieżki, po których będziemy się poruszać – nie tylko ze względów estetycznych, ale także biorąc pod uwagą dobro i wygląd trawnika.

Aby w ogrodzie było pięknie, dobrze jest podzielić go na strefy. Poza miejscem dedykowanym roślinom warto wydzielić teren pod altanę, w której może znaleźć się grill, a jeśli wśród domowników obecne są dzieci – także przestrzeń do zabaw i rekreacji. Teren pod domek, huśtawki, czy piaskownicę warto umieścić w widocznym miejscu, jednak z dala od uprawianych warzyw i owoców, aby w trakcie zabaw nie dochodziło do nieplanowanego uszkodzenia plonów.

Jeśli chcemy mieć szansę korzystania z ogrodu przez całą dobę, konieczne jest zapewnienie w nim oświetlenia. Najlepiej jest więc sięgnąć po lampki solarne, które są atrakcyjnym wyborem ze względu na brak potrzeby podłączania do zasilania. Jedyny wkład finansowy, jaki ponosimy, powstaje przy zakupie. Dzięki temu, że lampki solarne ładują się od słońca, można uznać je za energooszczędne, czyli pozytywnie wpływające na domowy budżet.

Inne rzeczy, w które warto zainwestować

Zarówno do ogrodu, jak i również na taras, czy balkon, warto zorganizować również meble! Mowa tu o krzesłach lub leżakach, na których zrelaksujemy się z zimnym napojem lub ławach otaczających odporny na czynniki atmosferyczne stół, przy którym ugościmy rodzinę podczas weekendowego grilla.

Jeśli zależy nam na odgrodzeniu się od sąsiadów, warto zainwestować także w pergole, które pokryjemy słomkowymi matami lub wykonanymi z trwałych tworzyw, lub plecionek osłonami. Można także pokusić się o wzbogacenie ich o rośliny pnące lub efektowne lampki solarne wiszące, które dodadzą miejscu nastrojowego klimatu. Dzięki nim nie tylko zagwarantujemy sobie prywatność, ale zyskamy estetyczne dodatki, które pięknie ozdobią nasz teren.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here