Strona główna Uroda Kosmetyki naturalne

Kosmetyki naturalne

Kosmetyki naturalne dzielą się na takie, które możemy kupić w sklepie i takie, które możemy przygotować sami w domu. Zarówno jedne jak i drugie potrafią być niesamowicie skuteczne. Co wybierzemy, to zależy tylko od nas.

Kawa i miód

Wiele produktów spożywczych ma określone, konkretne, pozytywne znaczenie dla naszej skóry. Na przykład kawa może być znakomitym peelingiem i świetnie ujędrniać skórę. Wystarczy kawę wymieszać ze zwykłym, bezzapachowym żelem pod prysznic i w ten sposób otrzymujemy doskonały peeling za niewysoką cenę. Cudownym kosmetykiem jest też miód, który pięknie nawilża usta. Niektóre kobiety od lat stosują rytuał smarowania ust miodem, zawsze na noc. To ma zapewnić, że ich usta zawsze będą prezentowały się nienagannie.

A co w sklepach?

A co w sklepach?Zarówno w drogeriach stacjonarnych, jak i w drogeriach internetowych znajdziemy wiele świetnych kosmetyków, powstałych na bazie natury. To tam znajdziemy rozmaite wyciągi i ekstrakty roślinne. Oczywiście w jednych kosmetyków będzie tak zwana „chemia” czyli rozmaite polepszacze, w innych zaś nie, bo producenci zadbali, by były one jak najbardziej naturalne. Kobiety chętnie kupują na przykład krem ze śluzem ślimaka, który ma nawilżać skórę i usuwać przebarwienia. Cocosanka.pl mówią, że natura wie najlepiej i to właśnie kosmetyki na bazie natury często potrafią zdziałać cuda z szara, przemęczoną cerą.

Aspekt etyczny

Bardzo często producenci kosmetyków naturalnych nie poprzestają tylko na czerpaniu inspiracje z natury. Dla takich producentów znaczenie ma również etyka, a więc producenci nie testują swoich kosmetyków na zwierzętach. W naszym kraju i w Europie jest to możliwe, jednak kiedy kosmetyk ma trafić również na rynek azjatycki, często testy będą musiały zostać przeprowadzone. Wielu ludziom się to nie podoba i podejmują kroki w celu zakazania testów na zwierzętach całkowicie i absolutnie. Dla wegan aspekt etyczny ma szczególnie znaczenie. Kosmetyki powinny być wolne od okrucieństwa i to jest odpowiedź na pytanie, jak dbać o siebie powinna współczesna kobieta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here