Kręcone włosy — wszystkie tajniki do uzyskania zjawiskowej fryzury

Wszystkie posiadaczki kręconych włosów wiedzą o tym, że uzyskanie posłusznych loków to wyczyn na wysoką skalę. Wiele razy można usłyszeć, że takie osoby wolałyby mieć proste włosy, ponieważ te, które mają, za mało się kręcą lub zwyczajnie się puszą.

Producenci kosmetyków wychodząc naprzeciw takim rozterkom, zaczęli produkować artykuły pomagające utrzymać prawidłowy skręt włosa. Wiele osób zadaje pytanie co więc zrobić, aby uzyskać burzę loków czyli kręcone włosy. Jak je pielęgnować, co stosować, by cieszyć się zjawiskową fryzurą? Właścicielki niesfornych włosów poznają tutaj wszystkie tajniki, ponieważ właśnie teraz je odkrywamy.

Od czego zacząć, by kręcone włosy słuchały?

Chcąc wybrać odpowiednie kosmetyki, należy określić jaką kondycję mają włosy. Te o wysokiej porowatości będą się puszyły, trudno je rozczesać, a także są suche.

Jeśli są mocniejsze, mniej zniszczone wtedy mogą odznaczać się niską lub średnią porowatością. Mając już taką wiedzę, można pomyśleć o metodzie mycia, ponieważ w niej tkwi jeden z sekretów uzyskania bujnej i zdrowej fryzury.

M jak mycie kręconych włosów

Choć cały rytuał mycia wydaje się być pracochłonny to na pewno warto poświęcić czas, aby wydobyć odpowiedni skręt. Jedną z najlepszych jest metoda mycia zwana OMO. Ten tajemniczy skrót oznacza:

  • M — mycie,
  • O — odżywka.

Zgodnie z kolejnością liter należy użyć odżywki przed myciem szamponem oraz po jego użyciu. Jest wiele firm mających w ofercie produkty do kręconych włosów np. L’oreal, Schwarzkopf czy Novex.

Główną zaletą metody OMO jest to, że dzięki zastosowaniu odżywki w odpowiedniej kolejności, środek myjący nie zniszczy włosów, tylko oczyści skórę głowy. Szampon powinien być nałożony tak, aby umyć ją, a długości pasm czystość zapewni spływająca piana.

Bardzo ważnym aspektem jest temperatura wody. Należy unikać bardzo zimnej oraz bardzo gorącej. Zastosowanie kolejnego triku pozwoli unieść pasma u nasady, a chodzi tu o spłukanie włosów głową do dołu. Takie zabiegi przyczynią się do odpowiednio umytych i przygotowanych do dalszych zabiegów włosów.

Rozczesane i wysuszone włosy — czy to dobre dla loków?

Tradycyjny ręcznik i zwykłe suszenie suszarką to wróg numer jeden dla włosów kręconych. Zamiast szorstkiego materiału lepiej będzie dla loków, jeżeli zamienimy go na koszulkę z bawełny.

To numer jeden w dążeniu do doskonałej fryzury. Numerem dwa jest użycie przy suszeniu dyfuzora. Pomysłodawca takiego sprzętu pomyślał o tym, że zbyt wysoka temperatura nie wpłynie dobrze na skręt włosa.

Dlatego właśnie zastosowanie tej końcówki pozwoli lokom uzyskać lepszy kształt oraz dodatkowo ochroni je przed szkodliwym działaniem gorącego powietrza podczas suszenia.

Czy czesać kręcone włosy?

Kręcone włosy — wszystkie tajniki do uzyskania zjawiskowej fryzury

A co z czesaniem, czy należy użyć zwykłej szczotki? To byłby błąd, ponieważ powstałby na głowie puszek. Wybór narzędzia jest bardzo ważny, gdyż odpowiednio dobrany podkreśli ładny skręt.

Profesjonalne grzebienie i szczotki dobrych firm takich jak np. Kashōki czy Lussoni, zostały zrobione z myślą o włosach kręconych. Ważną kwestię stanowi także to, żeby czesać na mokro. Nałożona odżywka równomiernie rozłoży się na pasmach, dzięki odpowiedniemu rozczesaniu ich.

Stylizacja fryzury ostatnim krokiem do kręconych włosów

Po wszystkich zabiegach pielęgnacyjnych pozostaje utrwalenie loków. Należy dobrać odpowiednie kosmetyki podkreślające skręt, np. pianki lub maski do włosów. Tak utrwalona fryzura będzie długo utrzymywała piękną burzę loków.

Podsumowując, zastosowanie się do wymienionych porad na pewno przyczyni się do uzyskania odpowiednio skręconych włosów. Jednak wybór kosmetyków to sprawa indywidualna, gdyż każdy skręt jest inny i potrzebuje innego produktu.
Jedno jest pewne — zastosowanie odpowiedniej pielęgnacji przyniesie zbawienny wpływ i posiadaczki kręconych włosów będą w końcu cieszyły się odpowiednią fryzurą.
Źródło: trena.pl/160-wlosy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here