Strona główna Uroda Lakier hybrydowy, żelowy czy akrylowy – jaką stylizację wybrać?

Lakier hybrydowy, żelowy czy akrylowy – jaką stylizację wybrać?

Miłośniczki eleganckiego manicure’u mają spory wybór. Mogą zdecydować się na manicure z użyciem lakieru akrylowego, żelowego lub hybrydowego. Mogą użyć także specjalnych pisaków hybrydowych, które pozwolą na wykonanie błyskawicznej stylizacji. Który lakier wybrać? Sprawdź, jakie zalety ma lakier hybrydowy!

Lakier hybrydowy, żelowy czy akrylowy?

Zwykły lakier wygląda pięknie, ale ma dość krótką żywotność i stylizację trzeba po niedługim czasie poprawiać. Dlatego coraz więcej zwolenniczek mają propozycje bardziej trwałych stylizacji, które wykonuje się, używając produktów takich jak lakier hybrydowy, żelowy albo akrylowy. Czym charakteryzują się i czym różnią się te produkty? Lakier hybrydowy jest najbardziej trwały. Idealnie nadaje się do przedłużania paznokci i nadania im wymarzonego kształtu. Do jego utrwalenia potrzebna jest lampa LED lub UV. Lakier żelowy charakteryzuje się nieco mniejszą trwałością, ale też nada paznokciom ładny kształt i je przedłuży. Paznokcie pokryte lakierem żelowym wyglądają naturalnie, są też dość sprężyste. Do tego rodzaju stylizacji również potrzebujemy lampy LED lub UV. Lakier akrylowy pozwala na przedłużenie paznokci, a do jego utwardzenia nie jest potrzebna lampa. Jest bardziej trwały niż żel, ale też twardszy, więc paznokcie tracą naturalną sprężystość. Wybór zależy od naszych preferencji i efektu, na jakim nam zależy. Lakier hybrydowy wysuwa się jednak pod wieloma względami na prowadzenie.

Jak wykonać manicure hybrydowy – czy to trudne?

Lakier hybrydowy z łatwością nałożysz samodzielnie. Musisz jedynie zaopatrzyć się w kilka niezbędnych do tego celu akcesoriów. Potrzebny będzie pilniczek, blok polerski, cleaner, czyli płyn do odtłuszczania płytki paznokci, waciki bezpyłowe, baza i top do hybryd, zestaw lakierów oraz lampa UV lub LED. Najpierw nadajemy paznokciom odpowiedni kształt pilniczkiem i delikatnie matowimy płytkę bloczkiem polerskim. Oczyszczamy ją za pomocą cleanera i nakładamy bazę. Trzeba wysuszyć ją pod lampą przed nałożeniem pierwszej warstwy lakieru. Każdą kolejną warstwę także utrwalamy pod lampą. Na koniec nakładamy top i raz jeszcze stosujemy cleaner. I gotowe!

Jak zdjąć lakier hybrydowy?

Usunięcie hybrydy również nie jest trudne. Przyda się do tego frezarka do paznokci, ale i bez niej sobie poradzisz. Potrzebujesz jedynie płynu do usuwania hybryd, tak zwanego removera, oraz specjalnych drewnianych patyczków do zdejmowania lakieru. Lakier hybrydowy zmięknie pod wpływem removera i łatwo będzie go usunąć patyczkiem. Przed nałożeniem nowej stylizacji płytkę paznokcia trzeba odpowiednio przygotować, czyli odtłuścić i oczyścić ją cleanerem oraz nałożyć bazę. Stylizację hybrydową możesz zmieniać, kiedy tylko chcesz. Pamiętaj też o odżywianiu paznokci – warto stosować specjalną oliwkę i odżywkę, które wzmocnią płytkę. Nie zapominaj też o odpowiednim opracowaniu skórek!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here