Magda Narożna o piosence Zenka Martyniuka w podręczniku

Niedawno media obiegło zdjęcie książki dla szóstoklasistów, w której znalazło się zadanie z tekstem piosenki Zenka Martyniuka. Magda Narożna skomentowała sprawę.

Zenon Martyniuk na scenie muzycznej obecny jest od wielu lat. Przez TVP i swoich fanów nazywany jest królem disco-polo. Każda z kolejnych jego piosenek z miejsca staje się wielkim hitem. Szczególnie utwór Przez twe oczy zielone już na zawsze zapisze się w historii muzyki. Nie może go zabraknąć na żadnym weselu, sylwestrze czy innej imprezie tanecznej. Można powiedzieć, że stała się ona swego rodzaju fenomenem. Docenili ją nawet twórcy książki do języka polskiego, wykorzystując jej tekst w jednym z zadań dla szóstoklasistów.

Magdalena Narożna o umieszczeniu utworu disco-polo w podręczniku dla dzieci

Magda Narożna szturmem wdarła się do show-biznesu. Pojawiając się razem z zespołem Piękni i Młodzi w programie Must Be The Music od razu zaskarbiła sobie sympatię wszystkich fanów. Jej wielki hit Ona jest taka cudowna cieszy się tak samo ogromną popularnością, co hity Zenka. W rozmowie z reporterką Jastrząb Post wokalistka powiedziała, co myśli o umieszczeniu utworu Martyniuka w podręczniku i czy chciałaby być na jego miejscu.

Jest to zjawisko wyjątkowe. Już od dawna wiemy o tym, że disco-polo weszło na te salony. W końcu też pojawia się w komercyjnych i nie tylko rozgłośniach radiowych. Mam nadzieję, że to już będzie początek tego, że co roku będzie pojawiać się inna piosenka. Życzę tego sobie i wszystkim wykonawcom disco.

Który ze swoich utworów Magda widziałaby w podręczniku szkolnym?

Niewiara to może nie do końca. Może Kocham się w Tobie?

Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here