Majka Jeżowska nominowana do Fryderyka

Majka Jeżowska ma na swoim koncie mnóstwo sukcesów, ale dopiero po raz pierwszy została nominowana do Fryderyka, i to w kategorii z artystami wykonującymi muzykę rockową. Gwiazda opowiedziała nam o swoim wielkim sukcesie.

Majka Jeżowska jest obecna na scenie muzycznej od ponad 40 lat. Trudno w to uwierzyć, ale wokalistka w maju będzie obchodzić swoje 61. urodziny. Większość kojarzy ją z chwytliwymi piosenkami dla dzieci, ale jej kariera zaczęła się od niego cięższych brzmień, gdy występowała z zespołem Heat N Serve. Była pierwszą polską artystką, której teledysk – do Rats on a Budget – emitowało amerykańskie MTV. Później zaczęła pracować nad piosenkami skierowanymi do młodszych odbiorców.

Utwory, które napisała przed laty, wywindowały ją na sam szczyt. Wielokrotnie w wywiadach przyznawała, że chciała napisać piosenkę dla swojego syna, po tym jak odkryła, że twórczość w tej dziedzinie jest bardzo uboga. Większość Polaków kojarzy Jeżowską z takich utworów jak: A ja wolę moją mamęWszystkie dzieci nasze są czy Od rana mam dobry humor, ale jej dyskografia to nie tylko muzyka dedykowana dzieciom.

W rozmowie z reporterką Jastrząb Post gwiazda zdradziła, że zawsze chciała pójść inną drogą, jednak przez zrządzenie losu całą karierę poświęciła tworzeniu muzyki familijnej.

Czy Majka Jeżowska zmieni swoje preferencje muzyczne?

Wokalistka po czterech dekadach na scenie zdecydowała się pokazać, co tak naprawdę gra w jej duszy. Podczas festiwalu Pol’and’Rock wykonała swoje największe przeboje w zupełnie nowej, rockowej odsłonie. Jej melodyjny wokal i ostre brzmienia od razu poderwały tłumy do tańca. Cały oblegany przez publiczność występ został zarejestrowany i powstała z niego płyta live.

Majka Jeżowska ma powody do radości, bo za swój krążek z piosenkami dla najmłodszych w wersji rockowej został nominowany do Fryderyka a kategorii Album roku rock. Ciężko w to uwierzyć, ale to pierwsza nominacja dla artystki w prestiżowym plebiscycie.

To jest moja pierwsza płyta live. Album live, czyli pamiątka po największym w mojej 40-letniej karierze koncercie, który odbył się niecałe dwa lata temu na Pol’and’Rock festiwalu w Kostrzynie nad Odrą. Koncert został fantastycznie zarejestrowany z wielu kamer, dronów itd. I wydany w postaci boxu. I za tę płytę zostałam nominowana po raz pierwszy do Fryderyka, i to w kategorii, z którą nikt nigdy mnie nie kojarzył [Album roku rock – przyp. red.]. Więc to jest w ogóle dla mnie czad. Sama ta nominacja w kategorii rock jest dla mnie niesamowitym przeżyciem i radością.

Majka przy okazji odpowiedziała wszystkim sceptycznie nastawionym do jej nominacji:

Jestem nominowana obok takich rockowych nazwisk jak Luxtorpeda, Acid Drinkers, Dr Misio czy Edyta Bartosiewicz. Jeśli ktoś uważa, że ja tam nie pasuję, to po pierwsze – nie widział tego koncertu, nie słyszał tego koncertu i powinien nadrobić zaległości, bo ja tam pokazuję, że zawsze miałam rockową duszę. I tylko przypadek sprawił, że byłam kojarzona z muzyką familijną. To jest absolutnie moja misja, natomiast ten rockowy pazur i serce zawsze miałam. Cieszę się, że chociaż teraz on może do was dotrzeć.

Jeżowska nie kryje, że dzięki tamtemu występowi zrealizowała jedno ze swoich marzeń. Czy to oznacza, że artystka odchodzi już od muzyki dla najmłodszych?

Myślę, że tak. Myślę, że to, co zrobiłam przez lata, jest dziełem mojego życia, z którego mogą korzystać wszyscy, którzy chcą. I np. po to m.in. powstała Akademia Edukacji i Rozwoju Majki Jeżowskiej, którą prowadzą szalone dziewczyny. Entuzjastki takiej cudownej emocji i zrozumienia dziecka, psychologii dziecięcej. Wykorzystują moją twórczość, moje piosenki i tworzą cudowne materiały do pracy z dziećmi.

Artystka bardzo zachęca fanów jej dawnej twórczości do korzystania z materiałów przygotowanych dla dzieci i nie tylko:

W dzisiejszych, on-line’owych czasach tym bardziej polecam Państwu profil Akademii Edukacji z Rozwoju Majki Jeżowskiej, gdzie są bezpłatne webinary dla nauczycieli, rodziców. Są śpiewniki z moimi piosenkami, podkłady muzyczne. Są nagrane lekcje choreografii do moich piosenek. I to naprawdę jest wszystko zrobione dla Was.

Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za nagrodę.

Koncert Majki Jeżowskiej na Pol’and’Rock:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj