Majka Jeżowska

Jak naprawdę na imię ma Majka Jeżowska? Gwiazda zaskoczyła i zdradziła, jak figuruje w dokumentach. Nie ukrywa, że nie lubi swojego prawdziwego imienia, dlatego rozważa jego zmianę na drodze sądowej.

Majka Jeżowska ze sceną związana jest od najmłodszych lat. Jest pierwszą polską artystką, której teledysk wyemitowała amerykańska stacja MTV. Było to w latach 80., gdy występowała z zespołem Heat N Serve i nazywano ją polską Cyndi Lauper. Po powrocie do kraju postawiła na działalność solową. Jej kariera rozkwitła, gdy nagrała płytę z piosenkami dla dzieci.

W jednym z wywiadów wokalistka zdradziła, że zaczęła pisać utwory dla najmłodszych, gdy na świat przyszedł jej syn. Udało jej się połączyć karierę z macierzyństwem, a Wojciech, który jest już 40-letnim mężczyzną, stał się dla niej motorem napędowym do tego, by stworzyć hity takie jak A ja wolę moją mamę czy Kolorowe dzieci, przy których będzie bawił się nie tylko on sam, ale także inne dzieci.

Artystka wychowywała syna samotnie i dzięki temu wytworzyła się między nimi niezwykła więź. Łączy ich prawdziwa przyjaźń. Gwiazda uczestniczy we wszystkich najważniejszych momentach w życiu Wojtka. Była obecna, gdy oświadczał się swojej przyszłej żonie, bawiła się na ślubie zakochanych i towarzyszyła im w podróży po Japonii. Wkrótce zostanie babcią. Synowa, która z zawodu jest projektantką i stylistyką, dba o jej wygląd sceniczny.

Majka Jeżowska - ślub syna

Majka Jeżowska – ślub syna

Prawdziwe imię Majki Jeżowskiej

Jeżowska przez lata obecności na scenie podbiła serca wielu młodych słuchaczy, dla których od samego początku znana jest jako Majka. Okazuje się, że nie jest to jej prawdziwe imię. W rozmowie z reporterką Jastrząb Post na premierze książki Aldony Wleklak Saga niewoli, zdradziła, jak naprawdę figuruje w dokumentach i dlaczego… nie lubi swojego imienia:

Ja jestem Maria po babci. Przychodząc na cmentarz i widząc tą tabliczkę z napisem Maria Jeżowska bardzo się z tym źle czułam. Niekomfortowo. Jestem Maria Marysia, ale nie czuję się Marysią. Właśnie to jest ten problem. Jestem i czuję się Majką.

Być może Majka już niebawem oficjalnie zmieni imię na to, z którego znana jest szerokiej publiczności. Artystka podzieliła się swoimi planami:

Nie wiem, czy nie przyszedł ten moment, że muszę zmienić oficjalnie imię, ponieważ absolutnie nie czuję się Marią.

Cała rozmowa z Majką poniżej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj