Martyna Wojciechowska, Tomasz Komenda

Historia Tomasza Komendy wstrząsnęła opinią publiczną w całej Polsce. Martyna Wojciechowska również nie jest obojętna na to, co się wydarzyło. Jak ona sama ją ocenia?

Sprawa Tomasza Komendy od kilku lat nie schodzi z pierwszych stron gazet. Mężczyzna w 2004 roku został niesłusznie skazany na 25 lat pozbawienia wolności za gwałt i zabójstwo 15-latki. Podczas przesłuchań nigdy nie przyznawał się do winy. Miał też alibi, które dało mu aż 12 osób. Potwierdziły one, że feralnej sylwestrowej nocy znajdował się zupełnie gdzie indziej. W więzieniu spędził 18 lat, chociaż dowody w tej sprawie nie były jednoznaczne. Prokuratura w 2016 roku postanowiła wznowić śledztwo. Podczas kolejnej analizy akt okazało się, że Tomasz jest niewinny.

Martyna Wojciechowska o sprawie Tomasza Komendy

Martyna Wojciechowska podczas nagrywania swojego programu Kobieta na krańcu świata niejednokrotnie musiała się mierzyć z ludzkimi tragediami. Gwiazda jest bardzo wrażliwa na krzywdę drugiego człowieka, dlatego między innymi założyła fundację UNAWEZA.

W rozmowie z reporterką Jastrząb Post powiedziała, co myśli o sprawie niesłusznie skazanego Tomka Komendy.

To jest bardzo przejmująca historia, która nie ma jednego dna. Z jednej strony jest Tomasz Komenda pokrzywdzony przez system, który przeżył piekło. Z drugiej strony rodzice młodej dziewczyny, którzy przeżyli i przeżywają piekło i nic im dziecka nie zwróci. W tej historii jest mnóstwo poszkodowanych. Czuję się głęboko przejęta, myśląc o tych osobach, o których historia opowiada.

Martyna zna wiele osób, które w swoim życiu musiały zmierzyć się z tragedią:

Znam ludzi, którzy podnieśli się po dramatycznych historiach i po traumach. Nie są tymi samymi ludźmi. Wiem i to nie jest slogan, że niemożliwe nie istnieje. Można odnaleźć w sobie tę energię, siłę i te podwaliny, które czynią nas ludźmi. Tę istotę społeczeństwa. A to jest nasza niezwykła odporność, zdolność do przetrwania i nasza wola życia. To jest cudowna energia, która sprawia, że jesteśmy ludźmi. Ja tego bardzo serdecznie bardzo życzę każdemu, kto doświadczył traumy.

Całość rozmowy w materiale wideo:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj