Marzysz o pracy z dziećmi? Zostań dyplomowaną opiekunką!

Praca z dziećmi to źródło ogromnej satysfakcji, ale to też odpowiedzialne zajęcie, które wymaga odpowiedniego przygotowania. To, w jaki sposób nianie i opiekunki wykonują swoje obowiązki, wpływa na bezpieczeństwo i rozwój maluchów. Jeśli chcesz znaleźć zatrudnienie w żłobku, klubiku dziecięcym lub zwiększyć szansę zatrudnienia przez prywatne osoby, podnieś swoje kwalifikacje i zdobądź uprawnienia, realizując kurs.

Dlaczego warto zapisać się na kurs?

Do pracy w żłobku lub klubiku dziecięcym, do którego uczęszczają dzieci poniżej 3 roku życia, potrzebne jest uzyskanie odpowiednich uprawnień zgodnych z wymogami Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Posiadając stosowne zaświadczenie, można otrzymać pracę. Podczas szkolenia podnosi się kompetencje dotyczące stymulowania rozwoju dzieci, organizowania im zajęć, opieki nad nimi zarówno w instytucjach, jak i prywatnych domach. Poznaje się metody nauki przez zabawę. Prowadzona jest emisja głosu i ćwiczona jest sztuka rozmowy. Kursanci i kursantki przygotowywani są do sprawnej komunikacji z rodzicami i instytucjami, poznają zasady funkcjonowanie żłobków oraz klubów i poszerzają wiedzę w tematyce bezpieczeństwa.

Z kursu na opiekuna w żłobku lub klubie dziecięcym mogą skorzystać osoby, które są pełnoletnie i posiadają minimum średnie wykształcenie.

Czy dyplomowane nianie zarabiają więcej?

Przygotowanie do pracy z dziećmi, jakim jest kurs dla opiekunów w żłobkach i klubach dziecięcych, pozwala przyswoić rzetelną i aktualną wiedzę teoretyczną, a również pozyskać pewne doświadczenie dzięki zajęciom praktycznym. Rodzice, którzy poszukują niani dla swoich dzieci, chętniej zatrudnią osoby potwierdzające swoje kwalifikacji stosownymi zaświadczeniami. Na tematycznych forach internetowych i w grupach w social mediach można zauważyć, że opiekunki, które posiadają dyplom, dostają więcej ofert pracy, mogą w nich przebierać, wybierając te najlepiej płatne.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kurs?

Żeby zdobyć jak najlepsze przygotowanie do pracy przy opiece nad małymi dziećmi, należy wybrać szkolenie w dobrej, sprawdzonej uczelni jak Centrum Kształcenia Agat. Kurs opiekun w żłobku online opinie ma pozytywne, cieszy się dobrymi rekomendacjami osób, które zdecydowały się skorzystać z oferty. Szkoła ma ponad 10-letnie doświadczenie. Sprawdzona kadra rzetelnie przekazuje wiedzę, nie tylko doskonale przygotowując do zdania egzaminu, ale wyposaża w umiejętności przydatne w przyszłej pracy z dziećmi.

Szkolenie przez Internet to wygoda i elastyczność. Można korzystać z wykładów online w czasie rzeczywistym, zadawać pytania prowadzącym, lub odtwarzać treści o dowolnej porze. Dostęp do materiałów dostępny jest również po zakończonym kursie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here