Tusze wykorzystywane do makijażu oka pozwalają na efektowne podkreślenie i dokładne malowanie rzęs. W ich obrębie wyróżnia się jednak różnorodne produkty, a każdy z nich ma określoną charakterystykę. Sprawdź, czym charakteryzują się dostępne na rynku szczoteczki w tuszach do rzęs!

Silikon – najczęściej wykorzystywany  materiał

Oczywistym jest fakt, że dobrze dobrana maskara jest kluczem to piorunującego spojrzenia i podkreślenia oczu. Jednak przy wyborze należy wziąć pod uwagę materiał, z którego został wykonany grzebień do aplikacji kosmetyku. Silikonowa szczoteczka jest trwalsza od nylonowego odpowiednika. Można ją często myć i stosować, nie obawiając się zmiany kształtu aplikatora. Silikonowy materiał pozwala na dobre wyprofilowanie szczoteczki, co jest utrudnione w przypadku naturalnego włosia. Aplikatory wykonane z syntetycznych polimerów umożliwiają więc stworzenie perfekcyjnego makijażu. Działanie silikonowej szczoteczki porównywane jest z właściwościami grzebienia. Tego typu aplikator rozczesuje bowiem rzęsy, dokładnie oddzielając poszczególne włoski. Jest to bardzo istotne w przypadku stosowania kilku warstw tuszu dostępnego na stronie Eveline.pl.

Szczoteczka z naturalnego włosia

Aplikator można wykorzystywać do makijażu oraz masażu rzęs. Zabiegi pielęgnacyjne z wykorzystaniem szczoteczki z naturalnego włosia pozwalają bowiem na ograniczenie liczby wypadających włosków. Aplikatory te korzystnie oddziałują na skórę głowy, zabezpieczając kępki przed zniszczeniem. Szczoteczki z naturalnego włosia rozczesując rzęsy, nie wyrywają ich. Nie powodują one ponadto zjawiska elektryzacji rzęs. Naturalne aplikatory oczyszczają włoski z wszelkich zanieczyszczeń. Należy jednak pamiętać, że duże znaczenie ma dokładne mycie szczoteczki po każdym użyciu. Aplikatory wykonane z naturalnego włosia są bowiem bardzo delikatne. Mają one również tendencje do zniekształceń w przypadku złego użytkowania.

Przy wyborze odpowiedniego tuszu do rzęs należy wziąć pod uwagę nie tylko materiał, z którego został wykonany aplikator, ale również jego kształt. Efektowny makijaż oczu warto również wzbogacić make-upem przy użyciu palety cieni.