Strona główna Pozostałe Mateusz Gessler otwiera kolejną restaurację mimo pandemii: „Trzeba walczyć”. W biznesie wspiera...

Mateusz Gessler otwiera kolejną restaurację mimo pandemii: „Trzeba walczyć”. W biznesie wspiera go żona

Mateusz Gessler nowa restauracja

Mateusz Gessler otwiera nową restaurację. Mimo trwającej pandemii postanowił rozkręcić kolejny biznes gastronomiczny. W realizacji projektu wspiera go żona. O szczegółach opowiedział reporterce Jastrząb Post.

Pandemia koronawirusa spowodowała, że wiele restauracji musiało wywiesić białą flagę. Na szczęście na liście zamkniętych biznesów nie znalazł się żaden z lokali Mateusza Gesslera. Ba, restaurator wyznał nam, że podjął decyzję o niezwalnianiu pracowników. Mężczyzna czuje się odpowiedzialny nie tylko osoby, które zatrudnia, ale też za ich rodziny.

Lokale sygnowane nazwiskiem Gesslera cieszą się wysoką renomą wśród klientów. Ćma, Warszawski sen i Warszawa Wschodnia to jedne z najbardziej obleganych knajp w stolicy, które dotychczas działały przez całą dobę. Ze względu na nowe obostrzenia wprowadzone przez rząd wszystkie punkty gastronomiczne muszą pożegnać ostatnich gości o godzinie 21.

Mateusz Gessler otwiera nową restaurację. Nie boi się pandemii?

Mateusz, mimo trwającej pandemii i licznych ograniczeń, nie poddaje się i spełnia swoje kolejne ambicje. Już wkrótce wystartuje z nową restauracją, o której opowiedział reporterce Jastrząb Post. W realizacji nowego biznesu wspiera go żona, z którą, póki co, Gessler nie pokazywał się publicznie.

Nie wolno się poddać. Trzeba walczyć do ostatniego momentu. Dlatego otwieram kolejny lokal. Już nad tym pracujemy, już remontujemy, już z małżonką szykujemy się psychicznie do tego. Najważniejsze jest to, żeby nie dać się zwariować. Może to, co powiedzieliśmy wcześniej, równowaga, próba złapania dystansu do pewnych mediów, informacji, które nas atakują, jest naprawdę ważna.

Mateusz ma hasło przewodnie, które przyświeca mu w tych ciężkich dla wszystkich czasach:

Bronić siebie i najbliższych. To jest hasło przewodnie teraz. A najbliżsi to też są goście restauracji, nasi pracownicy. Jak zatrudniasz 200 osób, to musisz być odpowiedzialny. Nie tylko za najbliższych, ale też za wszystkie 200 osób. Jak zatrudniasz 200 osób, to jest to prawie 800 osób, które przez  ciebie mogą żyć i mogą żyć dzięki firmie, w której pracują. To wszystko będzie powodowało, że musimy się mocno zmobilizować. I przemyśleć pewne walory, które mieliśmy. Przemyśleć i trochę zwolnić.

Cała rozmowa poniżej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here