Mateusz Gessler

Mateusz Gessler jest jednym z najpopularniejszych szefów kuchni w Polsce. Branża gastronomiczna w dobie pandemii przechodzi poważny kryzys. Tylko nam restaurator zdradził, jak obecnie mają się jego biznesy?

Mateusz Gessler jest jednym z najsłynniejszych polskich restauratorów. Prowadzi trzy popularne restauracje w stolicy: Warszawa Wschodnia, Ćma i Warszawski sen. Podczas stanu wojennego wyjechał razem ze swoją matką do Francji, gdzie wychowywała go razem ze swoim drugim mężem. Ukończył szkołę kulinarną w Lozannie. Obecnie mieszka w Polsce i tutaj prowadzi wszystkie swoje biznesy.

W 2016 roku Gessler pojawił się w TVN-ie, gdzie zadebiutował w roli jurora w programie MasterChef Junior. Z miejsca zdobył sympatię widzów i chyba już nikt nie wyobraża obie kulinarnego show bez jego udziału. Stacja szybko zaproponowała mu także kolejne współprace. Po roku obecności na antenie został prowadzącym program Drzewo marzeń. Zaliczył też swój debiut na małym ekranie, występując w serialu Zakochani po uszy w roli krytyka kulinarnego.

Mateusz Gessler otwiera restaurację w czasie pandemii

Pandemia koronawirusa dała się we znaki całej branży gastronomicznej. Restauracje przez kilka długich miesięcy były zamknięte dla klientów. Możliwa była jedynie sprzedaż dań na wynos, co w wielu przypadkach nie wystarczyło nawet na pokrycie podstawowych kosztów działalności, nie mówiąc już o zyskach.

Mateusz Gessler w rozmowie z reporterką Jastrząb Post opowiedział o tym, jak jego restauracje przetrwały wielki kryzys. Zdradził także, że planuje otworzyć nowy biznes. Opowiedział nam, jakie dania będzie serwował w czwartej restauracji.

Robimy wynosy, robimy boksy, cateringi i też otwieramy nową restaurację. Dużo teraz spędzam czasu w kuchni gotując rzeczy, które będziemy podawali w nowej restauracji.

Mateusz zamierza zaskoczyć swoich gości:

Chciałbym, żeby to było zaskoczenie. Zmieniam trochę kierunek w swoim gotowaniu. Trochę próbuję odkryć, pokazać fajne kierunki świata na talerzu. Mam bardzo fajną ekipę, międzynarodową ekipę, którą stworzyliśmy. Będzie bardzo fajnie.

Byliście kiedyś w restauracjach Gesslera?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj