Mezoterapia igłowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, na który decyduje się coraz więcej osób chcących w szybki i skuteczny sposób wyraźnie poprawić kondycję swojej skóry, zapewniając jej zdrowy, młody wygląd. Jak wygląda taki zabieg? Kiedy opłaci się go wykonać? Sprawdź, co warto wiedzieć jeszcze przed wizytą w gabinecie kosmetycznym.

Mezoterapia igłowa – najczęstsze wskazania do zabiegu

Zabieg mezoterapii igłowej jest szczególnie polecany osobom, które borykają się z problemem suchej i zmęczonej skóry ze skłonnościami do przebarwień czy z widocznymi zmianami potrądzikowymi. Metoda ta sprawdzi się ponadto u osób, u których pojawił się uciążliwy cellulit, a także u pacjentów skarżących się na przedwczesne wiotczenie warstw skórnych. Mezoterapia igłowa da zadowalające efekty w przypadku nadmiernego wypadania włosów czy ogólnego osłabienia ich kondycji. Zabieg ten można wykonać na różnych obszarach ciała. Najczęściej przeprowadza się go na twarzy, szyi, dekolcie, wewnętrznej stronie ramion i ud oraz brzuchu.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed planowanym zabiegiem niewskazane jest korzystanie z solarium lub sauny. Wizyta u specjalisty każdorazowo rozpoczyna się szczegółowym wywiadem, który ma na celu wykluczyć wszelkie możliwe przeciwwskazania do wykonania mezoterapii. Mimo że zabieg nie należy do przesadnie bolesnych, to osoby, które są wrażliwe na ból, zostają znieczulone specjalnym kremem.

Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej?

Mezoterapia polega na wykonywaniu na powierzchownych warstwach skóry mikroskopijnych nakłuć o głębokości 2-4 mm lub 1-3,5 mm za pomocą cienkiej igły. Do komórek wstrzykiwany jest wówczas preparat zawierający kwas hialuronowy zwykle wraz z cennymi substancjami czynnymi pochodzenia roślinnego i witaminami A, C oraz E – ostateczny skład jest dobierany do indywidualnych potrzeb każdej skóry. Nakłuwanie może trwać od 30 do 60 minut w zależności od obszaru zabiegowego. Po zakończeniu mezoterapii skóra pacjenta zostaje dodatkowo zabezpieczona odpowiednim kremem ochronnym z filtrem UV. Na skórze mogą utrzymywać się delikatne zaczerwieniania czy też niewielkie siniaki, które znikną jednak samoczynnie po upływie maksymalnie 72 godzin po zabiegu.

Jakich efektów można spodziewać się po tym zabiegu?

Już po pierwszym zabiegu mezoterapii skóra staje się wyraźnie nawilżona i odpowiednio dotleniona, odzyskując swoją dawną jędrność. Zabieg pobudza również procesy naprawcze w skórze, redukuje przebarwienia i w widoczny sposób wygładza drobne zmarszczki i oznaki starzenia. Aby mezoterapia igłowa była maksymalnie skuteczna, zaleca się wykonanie serii zabiegów, których częstotliwość powinna zostać odpowiednio dopasowana do kondycji skóry danej osoby i oczekiwanego efektu końcowego. Rezultaty widoczne są jednak już po pierwszych zabiegach. Po ich wykonaniu warto unikać przez kilka dni opalania obszaru zabiegowego i stosować regularnie kremy ochronne z filtrem UV. W tym czasie należy też szczególnie zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry i jej nawilżenie.

Przeciwwskazania do zabiegu

Tak jak w przypadku każdego zabiegu, istnieją pewne sytuacje, gdy niemożliwe jest przeprowadzenie mezoterapii igłowej. Zabiegu nie powinno stosować się przede wszystkim u osób, które mają alergię na którykolwiek składnik zawarty we wstrzykiwanym preparacie. Mezoterapia nie jest ponadto wskazana dla kobiet ciężarnych, a także w okresie karmienia piersią. Innymi przeciwwskazaniami okazują się: opryszczka, różnego rodzaju stany zapalne skóry, choroby autoimmunologiczne i nowotworowe oraz przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj