Maciej Szpak i Maciej Durczak

Michał Szpak na początku tego roku podjął decyzję o zmianie menadżera. Okazało się, że tym samym mógł stracić prawo do wykonywania swoich piosenek. Co dalej z jego utworami?

Michał Szpak po 9 latach zakończył współpracę z firmą Musicart, która dbała o jego interesy i wizerunek. Od początku tego roku zajmuje się nim mąż Ani Wyszkoni, Maciej Durczak i firma Rock House Entertainment. Po tej decyzji okazało się, że musi zmierzyć się ze sporym problemem.

Była agencja wokalisty wydała oświadczenie, z którego wynika, że współwłaścicielami praw autorskich do dwóch ostatnich płyt jest firma Jaguarec Sp. z o.o. oraz SM Publishing Sp. z o.o. i to z nimi powinni kontaktować się potencjalni organizatorzy przyszłych koncertów, jeśli chcą, by Szpak zaśpiewał na nich swoje flagowe hity, takie jak Color of your lifeJesteś bohaterem czy Don’t Poison Your Heart.

Michał Szpak o aferze z byłym menadżerem

W krótkim czasie utwory Michała zniknęły z serwisów streamingowych, a część klipów usunięto z YouTube’a. W miejscach, w których udostępniano nagrania, pojawiał się komunikat, że „zostały one zablokowane”. Na szczęście ostatecznie, po interwencji fanów i nagłośnieniu całej afery (zwróciliśmy uwagę na całą sprawę jako pierwsi) materiał z płyty Byle być sobą ponownie trafił do sieci.

Artysta w rozmowie z reporterką Jastrząb Post był bardzo tajemniczy, w sprawie swoich kontaktów z byłym menadżerem. Na pytanie, czy będzie mógł wykonywać swoje utwory na koncertach, odpowiedział jednym słowem.

Pomidor.

Chętnie skomentował jednak to, jak układa mu się współpraca Maciejem Durczakiem.

Jestem zadowolony z nowego menadżera. Zmiany są po to, aby rozwijać człowieka. Myślę, że stojąc w tym samym miejscu, przez całe swoje życie nie będziemy mogli doświadczać. A bez doświadczeń nie będziemy szczęśliwymi ludźmi.

Cała rozmowa poniżej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here