Michał Wiśniewski o Maneskin

Michał Wiśniewski skomentował sukces Maneskin, które porównał do Ich Troje. Przy okazji ocenił, jak zmieniła się Eurowizja od czasów, gdy sam w niej brał udział.

Dawno o zwycięzcy Eurowizji nie mówiło się za granicą tyle, co o zespole Maneskin. Włoska formacja, która w maju wygrała odbywający się w Rotterdamie konkurs, odniosła gigantyczny sukces. Tylko w Polsce ich dwa single – Zitti e buoniI Wanna Be Your Slave – pokryły się platynowymi płytami. Formacja już kilkukrotnie gościła w naszym kraju. Po raz ostatni na niedawno zakończonym Open’erze.

Michał Wiśniewski o Maneskin i Eurowizji

Michał Wiśniewski uważa, że Maneskin jest jednym z nielicznych wykonawców, któremu Eurowizja pomogła wypłynąć na szerokie wody. W rozmowie z Jastrząb Post porównał sukces Włochów do tego, jakie w 2001 roku odniósł zespół Ich Troje. Polska grupa wystąpiła na jednym z koncertów TVP, po którym wdarła się na szczyt show-biznesu i gościła na nim przez długie lata:

To jest jeden z niewielu wyjątków, gdzie Eurowizja pomogła zespołowi. Chociaż myślę, że oni sami by się obronili. Ale umówmy się – Eurowizja ma tak szeroką publiczność, że to był wybuch, który my mieliśmy po puszczeniu nas pierwszy raz w 2001 roku przez Ninę Terentiew, która pokazała nas pierwszy raz na żywo i też nastąpił wybuch, mimo że sprzedawaliśmy już platynowe płyty. Maneskin też jest takim zespołem, który nie jest od dzisiaj. A Eurowizja doprowadziła do tego, że zaczęliśmy patrzeć na nich inaczej. Trzymam za nich kciuki, bo są wyjątkowi.

Ich Troje było jedynym reprezentantem Polski, który aż dwukrotnie wystąpił na Eurowizji. Najpierw w 2003 roku z piosenką Keine Grenzen, a potem w 2006 z Follow my heart. Wiśniewski bacznie śledzi to, co dzieje się na eurowizyjnej scenie. Jak bardzo zmieniła się ona przez lata i czy Polacy powinni być dumni z osiągniętych wyników? Swoimi spostrzeżeniami podzielił się z naszą reporterką:

Teraz to się zrobiło bardziej show. Ale ok, takie są warunki rynku, w tym kierunku idziemy i z tym się nie dyskutuje. Ja już się w ogóle nie załapałem, żeby zagrać z bandem na scenie. Tą przyjemność miała chyba tylko Edyta Górniak. My już nie. Później szły pół-playbacki, a to nie jest to samo. Ale generalnie wspominam to bardzo miło i jestem dumny ze swojego miejsca, i z miejsc odległych moich konkurentów, i godnie reprezentujących Polskę wykonawców, którzy pojawiali się po mnie i przede mną. Bo to bez znaczenia, które miejsce zajmiesz, ale ważne, że zaprezentujesz nas fajnie, a tak było w większości przypadków.

Chcielibyście zobaczyć Ich Troje po raz trzeci na Eurowizji?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj