Zakup mieszkania dla rodziny często okazuje się sporym wyzwaniem. Na kupujących czeka wiele dylematów związanych z wyborem i szereg nie zawsze łatwych do podjęcia decyzji. Czym kierować się, szukając mieszkania dla rodziny?

Metraż

Bardzo ważnym czynnikiem wyboru jest wielkość mieszkania. O ile dla singli czy młodych par często wystarczająca jest nawet kawalerka, to w przypadku rodzin konieczna okazuje się większa przestrzeń. Oczywiście metraż lokum zależy przede wszystkim od liczby osób, które będą w nim mieszkać, a także od indywidualnych potrzeb danej rodziny. Może się zdarzyć, że poza salonem, sypialnią i pokojami dla dzieci niezbędne jest dodatkowe pomieszczenie pełniące rolę np. gabinetu czy biura do pracy zdalnej. Warto wspomnieć, że oprócz metrażu ważny jest też rozkład funkcjonalny rozkład mieszkania.

Lokalizacja

Rodziny z dziećmi muszą zwrócić szczególną uwagę na lokalizację mieszkania. Dlaczego ten aspekt jest aż tak istotny? Chodzi tu przede wszystkim o bliskie sąsiedztwo szkół, przedszkoli, miejsc pracy, sklepów – tak, aby można było szybko do nich dotrzeć bez długich dojazdów i stania w korkach. Ważna jest również odległość od aptek, przychodni lekarskich, urzędów, stref rekreacyjnych i wszelkich punktów usługowo-handlowych. Osoby, które nie dysponują własnym autem, muszą mieć na uwadze możliwość łatwego korzystania ze sprawnych połączeń komunikacji miejskiej. Podczas wyboru lokalizacji lokum wiele zależy też od tego, jaki tryb życia prowadzi rodzina oraz jakie otoczenie ceni sobie najbardziej. Jeśli bardziej odpowiada nam cisza i spokój, mieszkanie powinno znajdować się poza ścisłym centrum, bez głośnych ulic, za to niedaleko parków czy lasów.

Standard osiedla

Poza lokalizacją i metrażem ważnym elementem jest standard i wyposażenie mieszkania oraz całego osiedla. Tu także decydują indywidualne potrzeby – przy dzieciach duże znaczenie dla codziennego komfortu ma z reguły nowoczesna, sprawna winda, przestronne korytarze na klatce schodowej, a także własny balkon, taras lub ogródek, w którym można spędzać czas. Innym istotnym elementem dla rodzin posiadających dzieci jest położony na terenie osiedla plac zabaw, boisko, ładnie prezentujący się teren zieleni, miejsce parkingowe lub podziemny garaż. Część osób przykłada dużą wagę do obecności np. siłowni, basenu czy recepcji znajdującej się w budynku.

Prywatność i bezpieczeństwo

Dla wielu rodzin bardzo ważne jest poczucie intymności. W takiej sytuacji dobrym wyborem będzie mieszkanie na prywatnym osiedlu, z własnym wejściem od ulicy – tego typu oferty znajdziemy m.in. na modernhomes.pl. Zamknięte, kameralne, a często dodatkowo strzeżone osiedle z monitoringiem i ochroną bez wątpienia znacznie zwiększa też poczucie bezpieczeństwa lokatorów. Zagrodzony teren nie tylko zapobiega przedostawaniu się niepowołanych osób w pobliże mieszkania, ale przy okazji uniemożliwia szybkie wyjście dziecka na ruchliwą ulicę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj