Migdały – wartości odżywcze i kaloryczność

Migdały są jednym z najpopularniejszych orzechów, które znajdują szerokie zastosowanie w kuchni. Są bogate w składniki odżywcze i stanowią doskonałe źródło energii. Jednak wiele osób zastanawia się ile kalorii zawierają migdały i czy można je spożywać bez obaw o przybranie na wadze.

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że migdały są bardzo kaloryczne. W 100 g surowych migdałów znajdziemy około 575 kcal. Jest to spora ilość, jednak nie powinna ona odstraszać od spożywania tych orzechów. Warto bowiem pamiętać, że kalorie pochodzące z migdałów są wysokiej jakości i dostarczają organizmowi wielu ważnych składników odżywczych.

Zdrowe tłuszcze w migdałach

Jedną z głównych przyczyn wysokiej kaloryczności migdałów jest ich zawartość tłuszczu. Jednak nie należy się tym martwić, ponieważ większość tłuszczu w migdałach stanowią zdrowe nienasycone kwasy tłuszczowe. Są one niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu i wpływają korzystnie na poziom cholesterolu we krwi.

Ponadto, migdały są bogate w witaminę E, która jest silnym przeciwutleniaczem i pomaga w ochronie komórek przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Dzięki temu mogą one wspomagać zdrowie serca i zapobiegać chorobom układu krążenia.

Migdały a dieta odchudzająca

Choć migdały są bardzo kaloryczne, to nie oznacza, że powinny być wykluczone z diety osób dbających o linię. Wręcz przeciwnie – spożywanie migdałów może być pomocne w procesie odchudzania. Zawarte w nich błonnik i białko wpływają na dłuższe uczucie sytości, co może zmniejszyć apetyt i skutecznie kontrolować ilość spożywanych posiłków.

Ponadto, badania wykazały, że osoby regularnie jedzące migdały mają niższe ryzyko wystąpienia nadwagi i otyłości. Warto jednak pamiętać o umiarze i nie przesadzać z ilością spożywanych orzechów. Najlepiej sięgać po około 30 g migdałów dziennie, co stanowi około 20 sztuk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj