Jesień zawsze przynosi zmianę tempa i powrót do normalności po długim, gorącym lecie. Jak więc wyglądać na dopracowaną i zadbaną, gdy zostawisz za sobą letnie sandały i wakacyjne, modne ubrania? Oczywiście przy jak najmniejszym wysiłku! Dobra pielęgnacja polega tylko na dbaniu o siebie i nic nie kosztuje. Pamiętaj też, że „pierwsze wrażenie” robi się każdego dnia.

 

Przejrzyj poniższe łatwe do utrzymania nawyki, aby cieszyć się na co dzień dopracowanym wyglądem, z którym chcesz być kojarzona w oczach innych ludzi.

Modne ubrania to nie wszystko!

 

Zanim przejdziemy do typowo modowych wskazówek, kilka tych mniej oczywistych. Dbaj o pielęgnację ciała, zachowaj świeżość. W razie potrzeby złuszczaj skórę i użyj skutecznego dezodorantu i antyperspirantu. Laserowe usuwanie włosów to dobra inwestycja. Nawet jeśli nosisz wyroby pończosznicze, upewnij się, że nogi są jednakowo dopieszczone – i oczywiście stosuj dobry balsam do ciała.

 

Upewnij się, że pachniesz przyjemnie, a w tym celu wybierz lekkie perfumy. Unikaj wszystkiego, co mocne lub ciężkie. Nie ma nic bardziej zachwycającego niż Twój świeży, promienny zapach!

 

Jak się ubierać, by wyglądać na modną i zadbaną?

 

Dobra prezencja zależy od tego, czy Twoje ubrania wyglądają na:

 

  • czyste,
  • modne,
  • starannie wyprasowane. 

Modne ubrania nie muszą być drogie, ale zawsze powinny wyglądać w dobrym stanie. Nie zakładaj niczego, co ma luźne nitki lub guziki, rozpinane obszycia ani czegokolwiek, co jest porozciągane, poplamione lub odbarwione.

Upewnij się, że Twoje modne ubrania są odpowiednie na daną okazję – w miejscu pracy nie powinno się nosić niczego jawnie odsłaniającego lub zbyt seksownego. Głębokie dekolty, krótkie spódniczki, prześwitujące tkaniny zrobią złe wrażenie.

Jak dobrać dodatki do ubioru?

Zadbaj o dobry wygląd butów i torebki – zbyt wiele pań o tym zapomina, a żeby wyglądać naprawdę wytwornie, należy dbać o swoje akcesoria. Wyczyść buty – jakiekolwiek plamy na ich powierzchni pogarszają Twój na pierwszy rzut oka dopracowany wygląd szybciej niż cokolwiek innego. Dobre buty to inwestycja, kup najlepszej jakości, na jaką możesz sobie pozwolić i dbaj o nie. Podobnym tematem jest dobra, skórzana torba. Akcesoria są ważne dla Twojego ogólnego wyglądu, kupuj to, na co Cię stać, i utrzymuj je dobrze – a dopracujesz swój look w nawet najdrobniejszym szczególe. Zawsze też możesz skorzystać z pomocy stylistki, jeśli masz na to ochotę i czujesz, że chcesz osiągnąć perfekcję w dopracowywaniu swojej prezentacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here