Natalia Kukulska, Anna Jantar

Natalia Kukulska ma za sobą pełen sukcesów rok, który zamyka w poruszający sposób. Gwiazda zdradziła nam, jak na zakończenie 2020 uczci pamięć zmarłej 40 lat temu Anny Jantar. Przygotujcie chusteczki.

Natalia Kukulska ma za sobą bardzo udany zawodowo rok. Mimo pandemii gwiazda wydała znakomicie przyjętą przez publiczność i krytyków płytę Czułe struny. To jeden z najtrudniejszych projektów, jakiego artystka podjęła się w swojej długiej karierze. Wszystko za sprawą niecodziennego połączenia – muzyka wybitnego polskiego pianisty została opracowana w formie utworów symfonicznych wzbogaconych o warstwę liryczną.

Jednak ostatnie 12 miesięcy to dla Natalii nie tylko nowa płyta. Choć praca w studio spędzała jej sen z powiek, to gwiazda w tym roku musiała stawić czoła uczczeniu 40. rocznicy śmierci Anny Jantar. Dokładnie tyle lat minęło od katastrofy lotniczej w lesie Kabackim, w której zginęła legendarna piosenkarka.

Natalia Kukulska o 2020 roku i występie w Jaka to melodia?

Kukulska pamięć matki uczciła na festiwalu w Opolu. Wraz z przyjaciółmi muzykami przygotowała przepiękny, chwytający za serce koncert, w którym artyści zaśpiewali najsłynniejsze przeboje Anny Jantar oraz ojca Natalii – zmarłego 10 lat temu Jarosława Kukulskiego. Każdy występ poprzedzał wywiad, w którym córka gwiazd przeprowadzała wywiad z Anną Jantar. Więcej o tym pisaliśmy tutaj.

Opole 2020: wywiad Natalii Kukulskiej z Anną Jantar

Opole 2020: Wywiad Natalii Kukulskiej z Anną Jantar

W środę Natalia wzięła udział w nagraniu dwóch odcinków programu Jaka to melodia?. Jeden z nich poświęcony został pamięci Anny Jantar, drugi – świąteczny. O szczegółach artystka opowiedziała w rozmowie z reporterką Jastrząb Post.

To jest odcinek wyjątkowy. Jak widać, są święta, co widać w scenografii, która to podkreśla. Zaśpiewałam dwie kolędy, ale również był to odcinek specjalny poświęcony pamięci mojej mamy. Zdecydowałam się na to, bo ten rok był wyjątkowy. W tym roku nie miałam okazji celebrować jej 70. urodzin, również tej trudnej rocznicy śmierci – 40. lat minęło, 10. rocznica śmierci mojego taty, więc był to dla mnie taki wyjątkowy rok.

Odcinek dedykowany matce Kukulskiej kończy się poruszającym hołdem. Natalia zdradziła nam, co przygotowała wraz z producentami. Przy okazji złożyła świąteczne życzenia czytelnikom naszego serwisu.

Kończy się akcentem wspomnieniowym, osobistym, ale jest to też rodzaj zamknięcia tego wyjątkowego roku. Cieszę się, że te piosenki znowu zagoszczą, zresztą wiem, że publiczność cały czas je kocha i nawet jeśli by mnie tu nie było, to i tak ten odcinek by się odbył i wszyscy byliby szczęśliwi.

Cała rozmowa poniżej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj