Dawno minęły czasy, kiedy telefon był jedynie narzędziem do komunikacji. W tym momencie nowoczesny smartfon może służyć jako narzędzie do pracy, nauki czy centrum multimedialne. Za pomocą smartfona można wykonywać już zdjęcia i filmy, które jakością nie będą odbiegać za bardzo od tych, które zostały wykonane przez dedykowane do tego urządzenia. Nie każdy smartfon będzie jednak aż tak uniwersalny – jaki smartfon wybrać, żeby mógł być on nazwany nowoczesnym?

Nowoczesny smartfon? Smartfon 5G!

Jedną z podstawowych rzeczy, na jaką powinna zwrócić uwagę każda osoba, której marzy się nowoczesny smartfon, to łączność 5G*. Jest ona nowym standardem przesyłu danych, znacznie wykraczającym poza możliwości łączności 4G.

Czym dokładnie jest nowa sieć 5G i czym dokładnie cechuje się smartfon 5G? Nowy standard transmisji danych to drastyczne zwiększenie szybkości i możliwości przesyłu. Technologia 5G ma w zamyśle umożliwić każdemu dostęp do IoT, czyli Internet of Things. Jest to rozwiązanie, które pozwoli połączyć w jednej sieci miliony urządzeń, ułatwiając transport, usługi medyczne czy komunikację.

Póki co jest to jedynie wizja przyszłości, jednak jedno jest pewne – smartfon 5G niedługo będzie już standardem, więc zdecydowanie nie warto wybierać obecnie urządzenia, które nie sprosta tego typu wymaganiom*.

Jaki nowoczesny smartfon wybrać?

Jeśli ktoś zastanawia się, jaki smartfon wybrać, żeby spełniał nowoczesne standardy, to poza łącznością 5G powinien on oferować także dobry aparat. Nowoczesny smartfon jest w stanie robić zdjęcia w bardzo wysokiej jakości, które niejednokrotnie będą lepsze niż zdjęcia z podstawowych modeli aparatów fotograficznych.

Czym się kierować przy wyborze dobrego aparatu w smartfonie? Zdecydowanie pierwszym parametrem, na jaki powinniśmy spojrzeć, jest rozdzielczość wykonywanych zdjęć. Flagowe modele smartfonów niektórych producentów, tak jak nowoczesne smartfony Samsung Galaxy z serii S, są w stanie zaoferować nam aż 108 megapixeli, co pozwoli na wykonywanie wyraźnych i czytelnych zdjęć w każdych warunkach.

Oczywiście ilość megapixeli do dyspozycji użytkownika to nie wszystko, czym powinien cechować się dobry aparat fotograficzny w telefonie. Liczy się także chociażby ilość i parametry obiektywów. Przykładowo, w przypadku Samsunga Galaxy S22 Ultra, użytkownik dostaje aż 5 obiektywów z tyłu, a każdy z nich cechuje się nieco innymi parametrami. Pozwala to na robienie wyraźnych zdjęć nawet w nocy.

Przy wyborze nowoczesnego smartfona powinniśmy wziąć pod uwagę to, w jakim celu ma służyć nam telefon. Jeśli jest on naszym codziennym narzędziem pracy, warto w niego trochę zainwestować – w zamian za to będziemy mogli cieszyć się jego nowoczesną technologią przez długi czas.

*Dostępność sieci i prędkość łącza 5G może się różnić w zależności od kraju, dostawcy sieci i środowiska użytkownika. Sieć 5G nie jest jeszcze powszechnie dostępna w Polsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj