Lifting wolumetryczny to innowacyjny zabieg, który znajduje zastosowanie w redukcji oznak starzenia się skóry twarzy. Z wiekiem znaczna część jej tkanek podskórnych ulega zanikowi, co wynika z ubytku tkanki łącznej i tkanki tłuszczowej. Skóra zaczyna opadać poniżej linii żuchwy, bruzdy nosowo-wargowe pogłębiają się, a kąciki ust wyraźnie opadają. W rezultacie twarz traci swój młody wygląd i zauważalnie się postarza. Sposobem na przywrócenie skórze dawnej objętości jest właśnie lifting wolumetryczny.

Specyfika liftingu wolumetrycznego

Lifting wolumetryczny to zabieg, który opiera się na wstrzyknięciu odpowiedniej odmiany kwasu hialuronowego w obszary twarzy wymagające korekcji. Substancja ta jest dostarczana podskórnie, przez co dociera bardzo głęboko. Preparaty wykorzystywane w tym celu bazują na specjalnej technologii trójwymiarowej macierzy kwasu hialuronowego, co daje pewność wysokiej odporności na działanie wolnych rodników oraz rozkład enzymatyczny. Lifting wolumetryczny może być wykonany na różnych częściach twarzy, a jego głównym celu jest uzupełnienie objętości skóry utraconej w wyniku procesów starzenia lub specyficznych warunków anatomicznych. Procedura ta dobrze sprawdza się w przypadku zmniejszenia elastyczności takich obszarów, jak chociażby skronie czy policzki.

Przygotowanie do zabiegu wolumetrii

Lifting wolumetryczny zawsze powinien być poprzedzony profesjonalną konsultacją ze specjalistą, który wykluczy przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu. Pacjent może też otrzymać informacje dotyczące wskazań i zaleceń, a także poznać szczegóły dotyczące możliwych rezultatów. Specjalista odpowiada również za dobór odpowiedniego preparatu z kwasem hialuronowym oraz technikę, za pośrednictwem której zostanie przeprowadzony zabieg. Jeżeli nie występują żadne przeciwwskazania, procedura może być wykonana bezpośrednio po konsultacji i nie wymaga od niego żadnych dodatkowych przygotowań. Profesjonalne modelowanie twarzy kwasem hialuronowym wymaga wcześniejszego zmycia makijażu, a także oczyszczenia i zdezynfekowania twarzy. Przed zabiegiem może być zastosowane znieczulenie poprzez nałożenie kremu znieczulającego, osłanianego następnie folią okluzyjną.

miejsce na foto1

Przebieg liftingu wolumetrycznego

Lifting wolumetryczny może być wykonany z użyciem różnych preparatów na bazie kwasu hialuronowego. Produkty tego typu są fabrycznie przystosowane do bezpośredniej aplikacji i w pełni sterylne, a ich otwarcie następuje w obecności pacjenta. Specjalista powinien umiejętnie dobrać technikę iniekcji nie tylko do wskazań danego preparatu wypełniającego, ale tez oczekiwanych rezultatów zabiegu. Sama procedura trwa średnio 15-40 minut. Pacjent może odczuwać pewien dyskomfort, spowodowany typowym dla zabiegu wolumetrii uczuciem rozpierania. Sam preparat używany do iniekcji cechuje się wysoką elastycznością, a pod względem konsystencji jest zbliżony do naturalnej tkanki. Po zakończeniu procedury specjalista może przeprowadzić masaż, który usprawni równomierne rozmieszczenie zastosowanego produktu. Nowoczesna wolumetria twarzy jest dostępna w ofercie kliniki medycyny estetycznej Anlaya, w której można odbyć specjalistyczną konsultację.

Zastosowanie wolumetrii twarzy

Lifting wolumetryczny jest stosowany przede wszystkim celem odmłodzenia twarzy. Zabieg ten pozwala na modelowanie i uniesienie policzków, korekcję zapadających skroni, zredukowanie bruzd nosowo-wargowych czy wypełnianie zmarszczek. Procedura polecana jest pacjentom, którym zależny na poprawie owalu twarzy, uniesieniu jej profilu oraz zlikwidowaniu innych niedoskonałości spowodowanych procesami starzenia. Rezultaty liftingu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego są widoczne praktycznie od razu, a także utrzymują się przez okres około 18-24 miesięcy. Zabieg ten nie wymaga rekonwalescencji, ale mogą w jego następstwie pojawić się dolegliwości bólowe oraz niewielkie krwiaki w obszarze wykonania iniekcji. Z reguły jednak objawy te ustępują po kilku dniach, a pacjent może wrócić do normalnej aktywności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here