Strona główna Zdrowie Okulary do komputera – czy ich zakup ma sens?

Okulary do komputera – czy ich zakup ma sens?

Praca przed komputerem jest szczególnie obciążająca dla naszego wzroku. Na szczęście w sprzedaży dostępne są specjalne akcesoria, których zadaniem jest niwelowanie negatywnych skutków spędzania wielu godzin przed szklanym ekranem. Mowa tu szczególnie o okularach do komputera, które zostały zaprojektowane w taki sposób, aby chroniły nasze oczy przed negatywnym wpływem promieniowania emitowanego przez komputer. Okulary do komputera to zarówno popularne zerówki, jak i specjalistyczne szkła korekcyjne, które są przeznaczone dla osób z wadami wzroku.

Praca przy komputerze a zdrowie naszych oczu

Praca przy komputerze, w szczególności wykonywana codziennie, przez kilka godzin, wywiera negatywny wpływ na nasze oczy. Może powodować stopniowe pogarszanie się wzroku, bóle oczu i głowy, a także uczucie nadmiernej suchości, podrażnienia i zaczerwienienie narządu wzroku. Optymalnym rozwiązaniem tego typu problemów jest stworzenie bariery pomiędzy naszymi oczami, a komputerem, którą mogą stanowić okulary. Okulary do komputera dzieli się na dwie kategorie – zerówki, czyli szkła bez korekcji oraz klasyczne okulary z korekcją dedykowane osobom z wadami wzroku.

Zarówno zerówki, jak i okulary do komputera z korekcją, aby prawidłowo spełniły swoją rolę, muszą być wyposażone w specjalne powłoki ochronne. Najbardziej znaną z nich jest powłoka antyrefleksyjna, która eliminuje szkodliwe odblaski przyczyniając się do utrzymania oczu w dobrej kondycji i zdrowiu. Warto jednak mieć świadomość, że nie każdy antyrefleks będzie odpowiedni do pracy przy komputerze – ochrony na wysokim poziomie nie zapewni nam bowiem klasyczny antyrefleks zielony. Okulary do komputera warto natomiast wybierać ze specjalnym niebieskim antyrefleksem, który będzie niwelował szkodliwe niebieskie światło emitowane przez ekran urządzenia.

Okulary do komputera – czy ich zakup ma sens?

Okulary do komputera i nie tylko! Dlaczego warto w nie zainwestować?

W dzisiejszych czasach spędzamy dużo czasu nie tylko przed ekranem komputera, ale także korzystamy ze smartfonów i tabletów. Urządzenia te, a konkretnie ich ekrany, działają na bardzo zbliżonej zasadzie, co monitory komputerowe. Podobnie jak one, także wywierają więc negatywny wpływ na nasz wzrok.

Okulary do komputera warto zakładać więc nie tylko zasiadając do pracy przy komputerze, ale także podczas korzystania z telefonów komórkowych i tabletów. Wiele osób sięga po nie także w czasie relaksu zakładając tego typu szkła w czasie oglądania telewizji. Zalety szkieł z antyrefleksem doceniają także osoby sporo czasu spędzające za kółkiem – kierowcy zawodowi, przedstawiciele handlowi oraz ludzie często podróżujący własnym autem.

Okulary do komputera to rozwiązanie zdecydowanie warte zakupu dla wszystkich osób, których codzienność oparta jest na korzystaniu z ekranów urządzeń elektronicznych. Ich zakup pozwala zapewnić oczom należytą ochronę, zapobiegać pogorszeniu się wzroku oraz chorobom narządu wzroku, na które są szczególnie narażone osoby spędzające dużo czasu przed komputerem. Zdecydowanie warto więc w nie zainwestować tym bardziej, że jedna, dobrej jakości para będzie nam dobrze służyła przez naprawdę długi czas.

3 KOMENTARZE

  1. Mam niewielką wadę wzroku (-2), ale mimo to dość dobrze widzę z wyjątkiem jak oglądam telewizor lub pracuję na komputerze. Tzn. widzę, ale oczy się wtedy mocno męczą i w końcu kupiłam okulary, można powiedzieć, że do telewizora i komputera. I to był naprawdę dobry wybór.

  2. Muszę kupić takie okulary! Sześć godzin dziennie patrzę na ekran laptopa, moje oczy zasługują na taką ochronę.

  3. Bardzo się cieszę, że sama postanowiłam kupić okulary do komputera. Ostatnio bardzo dużo pracuję zdalnie i gdy w żaden sposób nie zabezpieczałam oczu, to bardzo szybko zaczynały mnie boleć po całym dniu przy ekranie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here