Okulary i soczewki do zadań specjalnych

Nie zawsze wystarczą nam klasyczne okulary i zwykłe soczewki kontaktowe. Czasami potrzebujemy czegoś więcej, co spełni wymogi danej chwili albo dopasowanego do naszych indywidualnych potrzeb. Takie możliwości stawiają przed nami wszystkie pomoce optyczne. Wystarczy zapytać specjalistów, czyli optometrystów i optyków, a na pewno wskażą nam dopasowane rozwiązania. Nieraz możemy nawet nie wiedzieć, że istnieją od lat i są chętnie wybierane przez wielu użytkowników.

Urok zmieniających się oczu

Jak zmienić kolor oczu? Czy jest to możliwe? Okazuje się, że tak, a nawet więcej – jest to banalnie proste. W tym celu wystarczy skorzystać z soczewek kontaktowych kosmetycznych. Nie mają one mocy optycznej, ale za to dają możliwość zmiany koloru oczu albo nawet jego wyglądu. W grę wchodzi zamiana źrenicy na taką, jaką kojarzycie z filmów fantasy czy science-fiction– smoki, zombie, wiedźmini, oczy puste i gorejące… Możliwości jest całkiem sporo, a niektóre z nich mogą być ryzykowne do noszenia na co dzień i dużo bezpieczniej będzie zachować je np. na jakieś specjalne okazje, jak impreza czy wyjście na miasto. Warto wiedzieć, że te ozdobne kolorowe soczewki występują również jako wersje z korekcją wzroku.

Okulary przeciwsłoneczne na żądanie

Noszenie okularów na słońce to konieczność, a przynajmniej mocne zalecenie. Ekspozycja na promieniowanie UV może być bowiem groźna dla narządu wzroku i powodować nie tylko podrażnienia, ale także choroby. Może nawet zwiększać ryzyko zapadalności na nowotwory oczu i skóry. No dobrze, ale przecież nie każdy może sobie pozwolić na specjalne okulary przeciwsłoneczne z korekcją widzenia. Nie zawsze jest to też rozwiązanie wygodne, sprowadza się bowiem do konieczności noszenia dwóch par okularów. Jest jednak rozwiązanie. Korekcyjne okulary z nakładką przeciwsłoneczną. Zakłada się i zdejmuj szybko, może zawsze być pod ręką, by chronić wzrok wtedy, gdy to konieczne. Aby zapewnić dopasowanie nakładki do okularów, trzeba taką opcję uwzględnić już na etapie zakupu i świadomie wybrać oprawki, które mają możliwość ich montażu.

Aktywność fizyczna i sport bez ograniczeń

Wybór soczewki a okulary nie zawsze jest oczywisty, a staje się szczególne trudny dla sportowców i osób prowadzących aktywny tryb życia. Tu właśnie soczewki kontaktowe mogą okazać się świetnym rozwiązaniem. Są one wygodne w użytkowaniu, nie ograniczają pola widzenia i pozwolą wam cieszyć się sportem bez obaw o przeszkadzające okulary. Ponadto, dzięki soczewkom unikacie ryzyka uszkodzenia okularów podczas aktywności fizycznej, a także zapewnienia lepszego dopasowania do kształtu oka. Takie soczewki można z powodzeniem można nosić zamiennie z okularami i zakładać je tylko na czas treningu, meczu czy innej aktywności.

Warto również rozważyć wybór okularów sportowych, które zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o różnych dyscyplinach. Na przykład, okulary dla narciarzy czy snowboardzistów oferują dodatkową ochronę przed wiatrem, śniegiem i promieniowaniem UV.

Bezpieczeństwo i komfort w trakcie jazdy samochodem

Okulary dla kierowców z filtrami odciążającymi wzrok są niezbędne dla osób, które spędzają wiele godzin za kółkiem. Filtry te redukują odblaski świateł, zwiększając komfort jazdy i pomagając uniknąć zmęczenia wzroku. Dzięki nim wieczorne i nocne podróże stają się mniej męczące, a widoczność na drodze jest znacznie lepsza. Ponadto, okulary dla kierowców często posiadają specjalne powłoki anty-refleksyjne, które dodatkowo poprawiają jakość widzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here