Omenaa Mensah o akcji „Możesz być kim chcesz"

Omenaa Mensah ze swoją fundacją zaangażowała się w kolejny ważny projekt. Akcja miała na celu wsparcie dzieci, które wychowują się w domach dziecka. Gwiazda odwiedziła jeden z nich, by wręczyć główną nagrodę w zorganizowanym przez siebie konkursie. Przed naszą kamerą opowiedziała o akcji Możesz być kim chcesz.
Omenaa Mensah jest jedną z najpopularniejszych prezenterek w naszym kraju. Sympatię widzów zaskarbiła sobie już wiele lat temu, gdy zaczynała pracę na szklanym ekranie. Teraz ma już ugruntowaną pozycję w show-biznesie, a od jakiegoś czasu realizuje się też jako bizneswoman i filantropka. Prezenterka ma własną firmę produkującą ekskluzywne meble na zamówienie, ale najważniejszym projektem jest dla niej Omenaa Foundation. Gwiazda angażuje się przede wszystkim w pomoc dzieciom.

Fundacja Omeny powstała w maju 2014 roku i od tej pory udało jej się zrobić wiele dobrego nie tylko w kraju, ale także na świecie. 4 lata temu dzięki wsparciu, jakie okazała, wybudowano w Ghanie szkołę dla dzieci ulicy.

Omenaa Mensah o akcji Możesz być kim chcesz

Omenaa bardzo aktywnie działa na rzecz dzieci i bezustannie angażuje się w kolejne projekty, które pomogą wesprzeć najmłodszych dotkniętych biedą. Teraz wyciągnęła pomocną dłoń do wychowanków domów dziecka. Możesz być kim chcesz to akcja charytatywna realizowana przez fundację Omenaa Foundation wspólnie z markami CCC i eobuwie.  W ramach projektu wiosną 2022 roku powstanie dla dzieci i dorosłych wyjątkowa linia sportowych sneakersów z rysunkami dzieci przedstawiającymi ich wymarzone zawody.

Akcja Możesz być kim chcesz jest skierowana do potrzebujących dzieciaków, zarówno w Polsce jak i w Afryce. Do dzieci z domów dziecka, także z ośrodków dzieci ulicy w Ghanie. Jest to ogólnoeuropejska akcja, którą rozpoczęłam z CCC i eobuwie. Wspólnie tworzymy wraz z dzieciakami z Afryki i polskich domów dziecka przepiękną kolekcję butów – powiedziała Jastrząb Post Omenaa Mensah, inicjatorka projektu.

Fundacja zorganizowała konkurs rysunkowy dla podopiecznych z polskich domów dziecka, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Indywidualnymi nagrodami wyróżniono pięćdziesięcioro dzieci, a trójka zwycięzców otrzymała upominki oraz sprzęt komputerowy dla swojego ośrodka. Oprócz tego do wszystkich placówek, które wzięły udział w akcji, wysłane zostały słodkie paczki ufundowane przez partnera E.Wedel. Konkurs rysunkowy wygrała Karolina Buczyńska z warszawskiego Domu Dziecka Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi, który Omenaa osobiście odwiedziła, aby wręczyć nagrodę zwyciężczyni, a domowi przekazać sprzęt komputerowy. Przy okazji spędziła również trochę czasu z podopiecznymi tej placówki. To było wyjątkowe spotkanie zarówno dla dzieci, jak i dla Omeny:

Właśnie dziś jestem w jednym z domów dziecka, który przygotował finałową pracę, która będzie wykorzystana na kolekcji butów sprzedawanych przyszłej wiosny w całej Europie. Karolina przygotowała piękną pracę, której elementy bądź całość będą wykorzystywane w butach w postaci nadruków, bądź też na podeszwie, albo będzie ozdabiała karton opakowania butów dla dzieci, dla młodzieży, dla kobiet, dla meżczyzn. Całość dochodu przewidywanego sięga kilkuset tysięcy złotych, więc liczymy na duży odzew i zauroczenie się wielu osób tymi butami z kilku względów. Wziął się za to lider czyli firma CCC i eobuwie no i te prace z potrzeby serca zostały stworzone przez dzieci. Dziś oprócz tego, że uhonorowaliśmy dziewczynkę, która stworzyła piękną pracę, uhonorowaliśmy również dwie inne osoby, które również stworzyły prace, które będziemy wykorzystywać w tej całej kolekcji. Dodatkowo ten dom dziecka dostaje od nas środki finansowe na zakup sprzętu komputerowego, który w czasach pandemii i nie tylko jest bardzo potrzebny dzieciakom, które chcą spełniać swoje marzenia i chcą być tymi osobami, którymi sobie wymarzą, czyli jednym zdaniem- Możesz być kim chcesz.

Jakie zawody najczęściej pojawiały się na pracach, które brały udział w konkursie?

Bałam się na początku tej akcji, bo teraz mamy duży hype na influencerów, wszystko związane z inernenetem. Bałam się, że 99% prac, to będą prace pt. chce być influencerką, chcę być youtuberką. Natomiast powiem szczerze- dostaliśmy 1000 prac od ponad 200 domów dziecka w Polsce. Również prace z Ośrodka w Ghanie Dzieci ulicy i może było w tym wszystkim z 10 marzeń pt. chce być youtuberem lub influncerem. Jednak zawód taki wyuczony, wystudiowany, który wymaga od nas dużej pracy to jest coś, w co ja ze swoją fundacją inwestuję. Czyli w taką w czystej formie edukacje. Coś, czego nam nikt nigdy nie zabierze. Zawody, które pojawiały się na nadesłanych pracach z Afryki to były np. pielęgniarka, lekarz, mechanik. Polskie dzieciaki- weterynarz, astronautka, mechanik samochodowy, baletnica, fryzjerka. Był też kucharz, detektyw, kierowca Formuły 1, make-upistka, sportowców też było kilku. Tych prac naprawdę było sporo. I ja się strasznie cieszę, że w tym wszystkim te dzieci wierzą w to, że marzenia można spełniać. I wierzą w to, że dzięki swojej pracy, temu, że będą się uczyły i edukowały w końcu uda im się spełnić swoje marzenia. A dzięki nim stać się innym, szczęśliwym człowiekiem bo o to przecież chodzi w spełnianiu marzeń.

Zapraszamy Was na relację z tego wydarzenia.

(67) Akcja – YouTube

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj