Strona główna Dzieci Otulacz dla niemowlaka – czy warto go mieć?

Otulacz dla niemowlaka – czy warto go mieć?

Wiele osób się zastanawia, czy warto kupić otulacz dla niemowlaka. Życie pokazuje, że zakup tego produktu, to bardzo mądra decyzja. Jest wręcz niezastąpiony w pierwszych dniach i miesiącach życia dziecka. Otulacz stwarza niezwykle przyjazne warunki do snu, dostarcza miłego ciepła, zapewnia poczucie bliskości i bezpieczeństwa, a nawet minimalizuje kolki. Produktu tego można używać do spania w kołysce, łóżeczku, a także w koszu Mojżesza. Można nim opatulić malca na spacerze w gondolce oraz w czasie jazdy samochodem.

Kojące działanie

Korzystając z otulacza dla niemowlaka, zapewniamy mu takie warunki, do jakich był przyzwyczajony podczas pobytu w łonie matki. Ciasna przestrzeń, przyjemne ciepło oraz ograniczona swoboda ruchów, to przecież stan życia płodowego. W momencie, gdy dziecko wydostaje się na świat, styka się ze światłem, dźwiękami oraz niższą temperaturą niż ta, do której był przyzwyczajony. Dookoła niego jest dużo wolnej przestrzeni, w której nie może się odnaleźć. Zazwyczaj reakcją na to jest jego płacz. Rodzice w takiej sytuacji stosownie reagują, a idealnym sposobem na uspokojenie maleństwa jest właśnie otulacz.

Bezpieczeństwo noworodka

Otulacz dla niemowlaka stosuje się zazwyczaj do momentu, gdy dziecko skończy trzeci miesiąc życia. Po tym okresie maluch jest już na tyle silny i duży, że radzi sobie z docierającymi do niego bodźcami. Jaki materiał będzie odpowiedni przy zakupie tego rodzaju produktu? Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę, czy posiada certyfikat Oeko-Tex Standard 100. Jeśli wyrób jest certyfikowany, to oznacza, że nie posiada substancji szkodliwych, które mogłyby mieć negatywny wpływ na stan zdrowia naszego dziecka. Musimy pamiętać, że wachlarz substancji trujących, które można spotkać w niektórych materiałach, jest szeroki. Od pestycydów, poprzez chlorofenole, zabronione barwniki azotowe, po barwniki alergizujące i metale ciężkie.

Delikatna miękkość

Przy wyborze otulacza dla niemowlaka trzeba zwrócić uwagę na wrażenia dotykowe związane z użytym materiałem. Chodzi o to, by produkt był delikatny, przyjemny w dotyku i nie powodował podrażnień. Zdecydowanie warto więc postawić na bawełnę z domieszką elastanu. To umożliwi maluchowi swobodę ruchów. Materiał ten w okresie letnim zapewni dziecku dobrą wentylację. Drugim wyśmienitym materiałem jeśli chodzi o otulacz dla niemowlaka, jest bambus. Oprócz tego, że dobrze przepuszcza powietrze, to ma właściwości antygrzybiczne i antybakteryjne. Poza tym znakomicie chłonie wodę i neutralizuje nieprzyjemne zapachy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here