Paczka krajowa i zagraniczna - jak zamówić usługę kurierską?

Usługi kurierskie stały się w Polsce popularniejsze od klasycznej poczty, szczególnie w sektorze paczek. O ile koperty nadal zazwyczaj wrzucamy do skrzynek na listy, o tyle wszystkie większe przedmioty przesyłamy korzystając z kurierów lub paczkomatów. Wciąż jednak wiele osób obawia się, czy poradzi sobie z nadaniem paczki. Nie jest to trudne i wystarczy kilka minut, żeby zrozumieć jak wygląda zamawianie kuriera DPD lub innej popularnej firmy. Wszystko można zrobić bez potrzeby wychodzenia z domu, co znacznie usprawnia całą procedurę i sprawia, że jest ona naprawdę wygodna.

Zamówienie online

W przypadku DPD zamawianie kuriera może się odbywać drogą elektroniczną lub przez infolinię telefoniczną. Online można to zrobić przy pomocy stron, które oferują wyszukiwanie i zamawianie kurierów, takich jak na przykład GlobKurier.pl. Istnieje także możliwość skorzystania z formularza zamówienia bezpośrednio na stronie przewoźnika. Klientom biznesowym oferowane są konta, które ułatwiają wysyłanie wielu paczek, ale klienci indywidualni lub przedsiębiorcy, którzy rzadziej korzystają z konieczności doręczenia towaru do klientów, mogą zamawiać bez rejestracji.

Formularze są proste i przejrzyste. Wystarczy w nich wybrać opcję oraz rozmiar paczki, a następnie wypełnić dane swoje oraz adresata, a następnie opłacić wybrany wariant. Płatności odbywają się poprzez konto przedpłacone, przelew, bon lub kartę kredytową, dzięki czemu każdy ma możliwość wybrać to, co jest dla niego najwygodniejsze. W DPD zamawianie kuriera zostało maksymalnie uproszczone, żeby każdy mógł się z tym szybko i sprawnie uporać.

Przesyłki międzynarodowe jedynie telefonicznie

Zamawianie kuriera DPD do dostarczenia paczki międzynarodowej odbywa się nieco inaczej, przynajmniej bezpośrednio na stronie przewoźnika. Tutaj konieczne jest skorzystanie z infolinii i rozmowa z konsultantem. Na szczęście można to zrobić także wieczorem oraz w weekendy. Należy wówczas podać adres, z którego ma zostać odebrana przesyłka, a także ustalić jej wielkość oraz wagę. Płatności można dokonać bezpośrednio u kuriera, który przyjedzie ją odebrać.

W DPD zamawianie kuriera międzynarodowego również sprowadzone zostało do kilku wygodnych wariantów, spośród których łatwo jest wybrać odpowiednią opcję. Jeżeli zależy nam, żeby cały proces dało się przeprowadzić w sieci internetowej, to taka możliwość również istnieje, ale wtedy zachodzi konieczność skorzystania z jednej z kurierskich wyszukiwarek, gdzie stworzone zostały specjalnie dedykowane do tego formularze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj