Patryk Vega komentuje rolę Julii Wieniawy

Julia Wieniawa zagrała w filmie Small world. Patryk Vega ocenił jej talent aktorski. Zdradził, czy udźwignęła najnowsze, bardzo trudne zadanie.

10 września na ekrany kin wejdzie film Small world, w którym główną rolę gra Julia Wieniawa. 22-letnia aktorka w tak młodym wieku osiągnęła więcej, niż niejedna znacznie starsza od niej gwiazda. Spełnia się jako influencerka, ambasadorka kilku marek, właścicielka kosmetycznego i odzieżowego brandu, a do tego jest piosenkarką, która lada dzień wyda debiutancką płytę.

Mimo natłoku zajęć Julia nie zapomina o aktorstwie. Regularnie oddaje się swojej największej pasji, która wywindowała ją na sam szczyt. Zagrała już w co najmniej 15 produkcjach, spośród których większość odniosła komercyjny sukces. W Small world wcieliła się w postać uprowadzonej Oli, w której poszukiwania angażuje się cały kraj.

Julia Wieniawa w filmie Small world. Patryk Vega ocenia jej talent

Nowym wcieleniem Wieniawa udowodniła, że jest w stanie udźwignąć aktorsko nie tylko role komediowe. Patryk Vega w rozmowie z Jastrząb Post opowiedział o jej najnowszej postaci. Z jego słów jasno wynika, że nie dostała prostego zadania:

To była zupełnie inna rola w jej karierze, bo to jest rola ultra dramatyczna. Myśmy też szukali postaci, która zagra 16-latkę. Wtedy, kiedy pracowaliśmy, ona była młodsza, więc dla mnie ważne było to, że jest już kobietą i jestem w stanie ją poprosić o zagranie bardzo trudnych emocji wiedząc, że nie robię żadnego zwichrowania dziecku.

Dlaczego akurat Wieniawa zagrała nastolatkę?

Gdybym to kręcił z 16-latką, to myślę, że to by się odbiło w jakiś ciężki sposób na jej psychice, a dla mnie w trakcie tego filmu było priorytetem, żeby nie zryć głowy żadnemu dziecku. Każde dziecko w trakcie tych drastycznych scen wchodziło na plan pod opieką psychologa i one nie wiedzą w czym zagrały, bo miały zasłonięte oczy. Więc ja nie chciałem tych dzieci bombardować jakimiś obrazami, które im się odłożą pod powiekami, więc sami ocenicie, jak to wypadło. Zdaniem ludzi, którzy ten film widzieli, to jest to najlepsza rola Julii.

Czy jeszcze kiedyś Patryk chciałby zatrudnić ją w swojej produkcji?

Ja bardzo chętnie wracam do osób, z którymi mi się dobrze pracuje, i też zawsze fascynujące jest to, jeżeli masz do czynienia z kimś, kto ma na tyle szerokie spectrum możliwości, że jesteś w stanie tworzyć z nim nowe rzeczy, ale one są kompletnie inne. Nie masz poczucia, że aktor gra przez 20 lat tę samą postać, tylko jak ktoś ma na tyle szeroki wachlarz możliwości, że jesteś w stanie ulepić z nim różnych ludzi, to to jest super.

Jesteście fanami Julii Wieniawy?

Zwiastun filmu Small world:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here