Japoński serwis do herbaty to polecana propozycja dla wszystkich pasjonatów pięknych naczyń służących do serwowania i celebrowania rytuału picia tego trunku. Produkowane w niezwykle staranny sposób, z dbałością o każdy, nawet najdrobniejszy detal. Wytwarzane w małych, ceramicznych pracowniach i manufakturach w odległych częściach Japonii, pozwolą bez wychodzenia z domu odbyć wirtualną podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni. Oryginalne i wyjątkowe – takie są serwisy do herbaty, jakie w swoim asortymencie posiada sklep Nagomi.pl.

Serwis do herbaty jako pomysł na prezent

Japońskie komplety do herbaty do propozycje, które z pewnością zyskają uznanie u osób zafascynowanych japońską estetyką i pięknem tych przedmiotów. Aby zatem w pełni stworzyć warunki do oddawania się tej rytualnej czynności, polecamy unikalne serwisy do herbaty. Wyróżniające się ogromną różnorodnością stylów, form i wzornictwa, które można wykorzystać do picia rozmaitych gatunków herbat. Wśród tych, które cieszą się największą popularnością, niewątpliwie można zaliczyć Matchę. O ile niegdyś kultywowana wyłącznie wśród buddyjskich mnichów, mając pomóc im w tworzeniu medytacyjnych rytuałów, o tyle współcześnie popularyzowana niemal na całym świecie – z racji posiadanych właściwości prozdrowotnych. Aby jednak móc rozkoszować podniebienia smakiem tej zielonej herbaty, potrzebny będzie zestaw praktycznych akcesoriów do jej zaparzenia. Polecamy serwisy do herbaty marki Kintoen, utrzymane w przyjemnej, pastelowej tonacji beżu, szarości i różu. W komplecie z nowoczesną czarką (matchawan), pędzlem do ubijania herbaty (chasen) oraz bambusową łyżeczką do jej nakładania (chashaku). Ten mini zestaw do Matchy z pewnością stanie się przyjemnym wstępem do picia tego zdrowotnego naparu.

Serwis do herbaty w klasycznej i niecodziennej postaci

Oddzielną kategorię produktów tworzą przedmioty do herbaty Murasaki, wykonane z ceramiki w stylu hagiyaki. W ich skład wchodzi czajniczek typu kyusu i pięć czarek. Ich cechą charakterystyczną jest popękane szkliwo, spowite siatką mikroskopijnych szczelinek oraz podatność na zmianę koloru, którą w szczególności cenią sobie japońscy twórcy.

Ciekawą propozycję stanowi również serwis do herbaty Fukurou w kształcie sówek, który swoim niecodziennym wyglądem zachęci do spróbowania również młodszych smakoszy trunku. Wykonany z jasnej, lekkiej gliny i szkliwiony glazurą. Składa się z imbryczka i dwóch czarek w przyjemnej, melanżowej kolorystyce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here