Zadbaj o komfort swojego snu czyli podkład i ochraniacz na materac i łóżko co to takiego i czy go potrzebuję?
Bardzo często podczas wyboru nowego materaca nie zastanawiamy się nad zakupem dodatkowego ochraniacza. W rzeczywistości okazuje się, że może być on najważniejszym dodatkiem do naszego łóżka. Odpowiednio dopasowany, wodoodporny podkład na materac bardzo często jest jednym z najskuteczniejszych sposobów ochrony, zabezpieczenia i zachowania w czystości środowiska naszego snu.

Dlaczego zakup ochraniacza na materac jest równie ważny co wybór samego materaca?

Zadziwiające jak wiele osób śpi na materacu bez dodatkowego podkładu, bo przecież nie zawsze chodzi tu o ewentualne problemy z utrzymaniem moczu. Wystarczy pomyśleć o całej reszcie innych płynów wytwarzanych przez nasze ciało.
Ze względów zarówno zdrowotnych, jak i higienicznych każdy z nas powinien zdecydować się na zakup nieprzemakalnego podkładu. Jeśli kupisz odpowiedni materac, nie będziesz potrzebować dodatkowej nakładki, a zamiast tego możesz użyć cienkiego, wodoodpornego ochraniacza na materac.

3 korzyści ze stosowania nieprzemakalnego podkładu na materac

Utrzymuje materac w czystości

Każdy człowiek w trakcie snu zrzuca z siebie martwy naskórek, poci się a dodatkowo niektórzy z nas noszą makijaż. Wszystko to może przesiąknąć przez prześcieradło i zanieczyszczać nasze miejsce do spania. Gdy taki brud i bakterie przedostaną się przez prześcieradło, usunięcie ich staje się praktycznie niemożliwe. Główną zaletą nieprzemakalnego ochraniacza na materac jest to, że pomaga on utrzymać nasze miejsce do spania w czystości. W razie potrzeby takie podkłady wystarczy jedynie zdjąć i wyprać.

Przedłuża żywot naszego materaca

Pot, wilgoć i rozlanie jakiegokolwiek płynu zużywa pianki w materacu i wpływa na komfort jego użytkowania. Jakakolwiek niewielka wilgoć zbierająca się przez lata użytkowania wywołuje efekt podobny do zużytej gąbki kuchennej. Chyba każdy z nas jest w stanie to sobie wyobrazić. Nieprzemakalny podkład na materac wydłuża czas jego użytkowania. Bez ochraniacza zdecydowanie szybciej będziesz musiał wymienić swoje łóżko na nowe.

Pomaga zapobiegać alergiom i chronić gwarancję

Alergie na roztocza są bardzo częste i nieprzyjemne. Nikt chyba nie chce w nocy odczuwać problemów, takich jak kichanie, katar czy duszność. Niestety roztocza zjadają martwe komórki skóry, a martwe komórki skóry zawsze będą znajdowały się na materacu, w sytuacji, gdy nie użyjesz ochraniacza.

Pamiętaj także że każda plama na materacu spowoduje unieważnienie jego gwarancji. Ochraniacz, taki jak nieprzemakalny podkład na materac w wielu przypadkach pomaga nam zaoszczędzić czas i pieniądze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj