Gekony to gady, które często z nami mieszkają. Ich wygląd jest specyficzny i zwraca na siebie uwagę. Wiele osób lubi gekony, ponieważ są one ciekawe i można je podziwiać. Gady te nie wymagają też jakiejś szczególnej opieki. Wystarczy przecież odpowiednio urządzone terrarium i gekon będzie czuć się świetnie.

Jakie terrarium dla gekona?

Jeżeli mamy już gekona, to warto zadbać również o specjalny piasek do terrarium, który z całą pewnością sprawi przyjemność naszemu gadowi. Przyda się też nam podłoże dla gekona lamparciego, ponieważ właśnie takie gekony są najpopularniejsze w naszym kraju. Oczywiście musimy też posiadać odpowiedniej wielkości terrarium, w którym będzie znajdować się wszystko to czego gekon potrzebuje do życia. Pamiętajmy o tym, że to przecież będzie cały jego świat i to właśnie w terrarium będzie spędzać większość czasu. Warto więc zadbać o to, żeby jego dom był urządzony ładnie i nasz gekon czuł się w nim dobrze. Z całą pewnością zauważymy czy urządzone przez nas terrarium będzie mu odpowiadać czy też nie. W dobrze urządzonym miejscu gekon na pewno będzie bardziej szczęśliwy, a my na to zwrócimy uwagę, ponieważ po pewnym czasie nauczymy się rozpoznawać zachowanie posiadanego przez nas gada. Każda istota żywa przecież potrafi okazywać emocje. Gekon również.

Podłoża do terrarium – czym kierować się przy wyborze?

Czasami jest tak, że decydujemy się na gekona, ale jeszcze nie posiadamy dla niego terrarium. W takiej sytuacji należy szybko sprawdzić ofertę sklepów zoologicznych i kupić terrarium, ponieważ gekon powinien posiadać swoje miejsce. Można też sprawdzić czy przypadkiem ktoś nie posiada do odsprzedania dobrego terrarium, z którego już nie korzysta. Wtedy możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy i tak naprawdę zostanie nam kupienie jedynie specjalnego podłoża do terrarium.

Jeśli nie znamy się na podłożach, to oczywiście warto najpierw dowiedzieć się więcej na ten temat, żeby wybrać odpowiedni dla posiadanego przez nas gada. W końcu gekon zapewne będzie nam towarzyszyć przez długi czas i być może nawet zostanie naszym przyjacielem, chociaż na początku z całą pewnością nie będziemy tak o nim myśleć. Jednak wszystkie posiadane przez nas ssaki, gady czy płazy stają się w pewnym momencie naszymi przyjaciółmi. Przyzwyczajamy się do ich obecności i źle nam jest w momencie, w którym ich brakuje. Tak to właśnie wygląda.

Posiadając gekona należy też zadbać oczywiście o to, żeby gad posiadał zawsze odpowiednie pożywienie. Nie będziemy go przecież żywić ziemniakami i schabowym. Najpierw sprawdźmy jakie pożywienie będzie najlepsze dla gekona i następnie zróbmy zakupy. Dowiedzmy się o różnych smakołykach, które lubią gekony oraz jak często powinny jeść i w jakich ilościach. Dowiedzmy się po prostu jak najwięcej o naszym nowym towarzyszu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj