Medycyna branży beauty zrobiła się niedawno ogromnie modnym wyborem. Coraz większe grono osób zgłasza się na wykonanie danych zabiegów doskonalących ich ogólnie rozumianą urodę i komfort. Coraz częstsze zabiegi spowodowało, że powstaje więcej klinik medycyny estetycznej, w efekcie czego ceny są zauważalnie bardziej konkurencyjne. Dzięki temu rozwojowi aktualnie nie tylko modelki i ludzie popularni mogą sobie sprezentować wizualne poprawki. Bogactwo takich zabiegów w dodatku jest ogromna. Są jednak takie, które bezapelacyjnie wybierane są najpopularniej.

Mezoterapia

To wybór z najbezpieczniejszych zabiegów. Polega na podaniu produktów leczniczych, regenerujących lub odżywczych prosto w obręb skóry. Za sprawą mezoterapii do wszystkich z błon skóry mają możliwość dostać się związki czynne, takie jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, glutation, aminokwasy, witaminy, kofeina, sole mineralne, czy pierwiastki śladowe.

Warianty mezoterapii:

  • mezoterapia bezigłowa -polega na dostarczaniu w głąb skory środków czynnych za pomocą fal radiowych; przeprowadza się także mezoterapię bezigłową gdzie receptorem (najczęściej witaminy C i retinolu) jest kwas hialuronowy
  • mezoterapia igłowa -proces bardziej skomplikowany, wykonywany z wykorzystaniem igły; polega na dostarczeniu związków2 czynnych za sprawą igły w formie koktajli odżywczych.

Mikrodermabrazja

Powszechnie nazywana również mikro peelingiem. To zabieg automatycznego ścierania naskórka za pomocą precyzyjnie monitorowanego strumienia mikrokryształów. Mikrodermabrazja to zabieg, który złuszcza, wzbogaca w tlen i umacnia skórę, a ponadto ożywia wytwarzanie kolagenu. Za sprawą czego ułatwia pozbycie się problemów skórnych takich jak zmarszczki, wypryski, rozstępy, cellulit, przebarwienia, a także i nawet blizny. Zabieg ten szufladkuje się w zależności od substancji peelingującej, są to więc:

  • mikrodermabrazja diamentowa -zalecana dla osób posiadających skórę cienką i delikatną, a poza tym dla alergików (w trakcie zabiegu nie gromadzi się się pył)
  • mikrodermabrazja korundowa -używane są mikrokryształy tlenku glinu; polecana osobom z borykającymi się z rozszerzonymi porami, bliznami, cellulitem lub rozstępami
  • oxybrazja -mikrodermabrazja tlenowa -złuszczanie następuje kropelkami soli fizjologicznej pod odpowiednim ciśnieniem, jest to najbardziej niezauważalna technologia; tlen dodatkowo obkurcza naczynia krwionośne, zmniejsza opuchliznę i zatrzymuje rozrost bakterii; stąd też ten rodzaj mikrodermabrazji rekomenduje się stosować przy aktywnym trądziku, jak również w skóry naczynkowej.

Wypełnianie czerwieni wargowej

Proces polega na powiększaniu i kształtowaniu czerwieni wargowej pod wpływem wstrzyknięcia kwasu hialuronowego w sposób adekwatny do pożądanego efektu. Jest to łatwy proces, trwający zwykle biorąc w to wywiad wstępny z pacjentem od 45 minut do godziny. Następstwa utrzymują się przez okres od 6 do 12 miesięcy.

Botoks

Czyli jad kiełbasiany to termin handlowy toksyny botulinowej. Mechanizm działania botoksu przetestowały na początku neurologia i okulistyka. Jak funkcjonuje botoks? Zmarszczki biorą się z nadmiernej aktywności mięśni dookoła twarzy. Mięsień ten obkurcza się, gdy dostanie konkretny impuls z włókna nerwowego. Gdy podany zostanie botoks, nerw zaprzestanie wysyłania impulsów, wtedy zaś nie powstaną zmarszczki. Rezultat jest zauważalny przez około 6 miesięcy.

Przy użyciu botoksu można zniwelować:

  • zmarszczki na czole -poprzeczne lub tzw. lwie tworzące się między brwiami
  • kurze łapki
  • zmarszczki dolnej oraz górnej powieki
  • zmarszczki w okolicy ust, można także podnieść kąciki
  • zmarszczki znajdujące się na szyi

W efekcie użycia botoksu można również odbudować włosy.

Liposukcja

To mechanizm odsysania zbędnego tłuszczu. Tłuszcz można usunąć z z wielu rożnych fragmentów ciała: brzucha, bioder, ud, ramion, karku, policzków, podbródka, piersi, łokci, kostek, łydek, czy spod kolan. Wybiera się ją by zredukować ilość komórek tłuszczowych, Aczkolwiek nie zawsze staje się to dostateczne, przy znacznej ilości dodatkowych kilogramów nieodzowna okazuje się ponadto lipektomia (zlikwidowanie przerostu rozciągniętej skóry).

Artykuł powstał przy współpracy z – https://www.medeste.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj