Strona główna Uroda Poznaj moc peelingu kawitacyjnego w Warszawie

Poznaj moc peelingu kawitacyjnego w Warszawie

O skórę twarzy warto regularnie dbać – bez względu na to, czy masz dwadzieścia, czterdzieści czy sześćdziesiąt lat! Oczywiście wybór kosmetyków i działania pielęgnacyjne powinny być dopasowane do potrzeb Twojej skóry.

W każdym wieku będzie ona potrzebować czegoś innego. Do prawidłowego zadbania o skórę niezbędna jest też znajomość typu swojej cery. Jednym z bardziej uniwersalnych zbiegów, jaki można przeprowadzić, jest peeling kawitacyjny. Co to jest i jakie efekty przynosi? Tego dowiesz się z niniejszego wpisu!

Peeling kawitacyjny – co to jest i dla kogo jest przeznaczony?

Peelingi mechaniczne (inaczej ziarniste) i enzymatyczne są dobrze znane kobietom. Można je łatwo kupić w każdej drogerii lub aptece. Natomiast peeling kawitacyjny w Warszawie jest zwykle przeprowadzany w gabinecie kosmetologicznym. Jego główną zaletą jest to, że może być stosowany właściwie w przypadku każdego rodzaju cery. Jak wygląda ten zabieg? Najpierw skóra twarzy jest oczyszczana poprzez usunięcie z niej makijażu.

Następnie do odpowiednio zwilżonej skóry przykłada się głowicę specjalnego urządzenia do kawitacji, która wytwarza fale ultradźwiękowe. Uprzednie zwilżenie cery jest niezwykle ważne – bez niego kawitacja nie zadziała. Kosmetolog stopniowo przesuwa głowicę po twarzy pewnymi ruchami. Cały sekret tego zabiegu tkwi w mocy fal ultradźwiękowych.

Należy zaznaczyć, że w sprzedaży dostępne są także urządzenia do domowego przeprowadzenia peelingu kawitacyjnego, jednak zwłaszcza dla osób początkujących – zalecamy korzystanie z profesjonalnych usług kosmetologów.

Jakich efektów można się spodziewać po peelingu kawitacyjnym w Warszawie?

Przejdźmy w końcu do tego, co na pewno najbardziej ciekawi Cię w temacie peelingu kawitacyjnego – efektów. Oczywistym skutkiem zabiegu będzie oczyszczenie twarzy i rozświetlenie cery, ale wykonując peeling regularnie możesz również liczyć na pozbycie się zaskórników, zmniejszenie widoczności przebarwień i rozszerzonych porów. Dodatkowo po takim zabiegu aplikowane na skórę kosmetyki będą znacznie lepiej się wchłaniać.

Wszystkie wymienione efekty niewątpliwie przemawiają na korzyść peelingu kawitacyjnego. Jak często powinno się go wykonywać? Zazwyczaj wskazane jest przeprowadzanie go co miesiąc – jednak w przypadku cer trądzikowych, dla których kluczowe bywa działanie antybakteryjne, można mówić nawet o dwutygodniowej przerwie między zabiegami.

O czym jeszcze warto wiedzieć przed zapisaniem się na peeling kawitacyjny? Przeciwwskazaniami do jego wykonania mogą być np.: ciąża i karmienie piersią, stany zapalne skóry lub jej uszkodzenia, choroby nowotworowe, posiadanie rozrusznika serca lub metalowych implantów.

Jeżeli jesteś z Warszawy lub okolic, to możesz sprawdzić ofertę zabiegową kliniki medycyny estetycznej Arcadia Clinic. Powinnaś w niej znaleźć peeling kawitacyjny w Warszawie oraz inne peelingi medyczne, które pomogą Ci w kontrolowany sposób zadbać o swoją skórę. Zabiegi zazwyczaj skupiają się na obszarze twarzy, ale mogą być także poszerzone o szyję i dekolt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here