Słysząc hasło panele fotowoltaiczne, większość osób od razu myśli o dofinansowaniach, które są przecież nieodłącznym elementem instalacji mini i mikro prywatnych elektrowni. Każdy, kto tylko chce zainwestować w system fotowoltaiczny, korzysta z tego typu wsparcia finansowanego. Oczywiście to nic złego, w końcu taka instalacja może kosztować nawet kilkadziesiąt złotych. Każde wsparcie finansowe jest zatem przydatne do realizacji założonego celu.

Jednym z najpopularniejszych programów od lat, jest między innymi program Mój Prąd, który cieszy się szczególnym uznaniem wśród interesantów. Jego popularność wynika głównie z tego, że jest to stałe wsparcie finansowe dla wszystkich konsumentów. Wyróżniamy jednak wiele innych programów dodatkowych, które dedykowane są przykładowo mieszkańcom Warszawy. W tym wypadku mówimy jednak o ogólnopolskim wsparciu.

Co zrobić, by otrzymać dofinansowanie?

Wystarczy wypełnić i złożyć wniosek. Oczywiście potrzebujesz do tego celu wyliczenia, jakiej kwoty potrzebujesz i jaki system chcesz zamontować na swojej posesji lub nieruchomości. Jest to jednak czysta formalność, a w sieci znajdziesz wszystkie niezbędne dokumenty oraz adresy, gdzie należy złożyć zestaw takich dokumentów.

Czy to skomplikowane?

Nie. Nawet jeśli nie masz doświadczenia w organizacji dokumentów i papierologii, nie musisz się przejmować. Są na rynku profesjonalne firmy, które zajmą się tym problemem za Ciebie. Oznacza to, że wystarczy wyrazić chęć inwestycji, a oni pokierują Cię krok po kroku po wszystkich etapach transakcji – od określenia realnych potrzeb, przez wybór paneli i wypełnienie wniosku, aż do finalizacji, montażu i obsługi. Program Mój Prąd nie ma przed nimi żadnych tajemnic. Nie musi mieć ich zatem również przed Tobą.

Ile można otrzymać?

Warto zauważyć, że kwota obejmująca program Mój Prąd, nie może przekroczyć 50% kosztów całej inwestycji w instalację fotowoltaiczną. Wynosi ona maksymalnie 5 tysięcy złotych, więc jeśli chcesz zainwestować w taki system około 8 tysięcy złotych łącznie, nie możesz wnioskować o więcej niż 4 tysiące złotych.

Jak widać, program Mój Prąd to świetny wariant wspierający, który umożliwia instalację efektywniejszej instalacji fotowoltaicznej. Nawet jeśli wybierasz profesjonalne zestawy od najpopularniejszych producentów, które mogą kosztować w okolicy 20 tysięcy złotych, dodatkowe 5 tysięcy złotych to 25% sumy inwestycji. Jest to stosunkowo wysoka pomoc, z której zawsze warto skorzystać – zwłaszcza że uzyskanie tych środków naprawdę nie jest skomplikowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here