Prowadzący o zdalnej Eurowizji Junior

Eurowizja Junior ze względu na pandemię w tym roku odbywa się na całkiem nowych zasadach. O wszystkim opowiedzieli prowadzący konkurs: Ida Nowakowska, Rafał Brzozowski, Małgorzata Tomaszewska.

Eurowizja stała się w Polsce bardzo popularna za sprawą Roksany Węgiel. Nastolatka dwa lata temu odniosła historyczne zwycięstwo. Jej talentem zachwyciła się cała Europa. Dzięki tej wygranej konkurs w zeszłym roku po raz kolejny odbył się w naszym kraju. Wielki sukces Roxie udało się powtórzyć Viki Gabor. Jej utwór Superhero okazał się wielkim hitem. Czy losy nastolatek powtórzy ich następczyni – Ala Tracz?

Eurowizja Junior 2020 na nowych zasadach

Konkurs Eurowizji wszystkim kojarzy się z wielkim widowiskiem. Od lat na scenie pojawiają się zespoły z prawie wszystkich krajów Europy, których międzynarodowa publiczność nagradza gromkimi brawami. W tym roku ze względu na pandemię konkurs odbędzie się na zupełnie nowych zasadach.

W studiu nie będzie obecna publiczność, każdy występ zostanie nagrany w lokalnym studiu telewizyjnym, a wszyscy będą musieli przestrzegać reżimu sanitarnego. W rozmowie z reporterką Jastrząb Post prowadzący tegoroczną edycję Eurowizji Junior opowiedzieli, jak będzie wyglądał ten inny niż od lat dzień.

To jest niezwykle trudny czas dla nas wszystkich. Pandemia jest czymś, czego nikt się nie spodziewał, ona cały czas trwa i cały czas są nowe zakażenia, nowe osoby, które umierają. Wszyscy jesteśmy cały czas w takiej czujności, szczególnie pracując w telewizji. Jak jest trudy czas, to tym bardziej jest potrzebna nadzieja. Dla mnie tym symbolem nadziei jest telewizja. To małe miejsce w naszych domach, które otwiera cały świat i pokazuje, że to wszystko wróci do normy. Ale też wróci do normy dzięki tym osobom, które w czasie pandemii pracowały, pomagały ruszać tym światem, stąd też właśnie hasło przewodnie na Eurowizji Junior brzmi Rusz Świat, żeby docenić pracę tych ludzi, którzy na co dzień muszą pracować, żeby ten świat się ruszał – powiedziała Ida Nowakowska.

Rafał Brzozowski zdradził, że prowadzący Eurowizję Junior połączą się ze studia, w którym na co dzień kręcona jest Jaka to melodia?. Podzielił się przy okazji swoimi obawami związanymi z organizacją konkursu zdalnie.

Zawsze Eurowizja kojarzyła się z wielkim widowiskiem, które dawało dużo emocji i radości. Zarówno na scenie widać było wzruszenie, te emocje, radość. Te ekipy były obok siebie, każda patrzyła kto wygrywa, kto prowadzi. W tym roku to będzie zupełnie inaczej skonstruowane. Nie będzie okrzyków publiczności, co też pokazuje, która piosenka się bardziej podoba, co też daje stres dla występujących, ale też energię dla prowadzących. Natomiast Ida poradziła sobie świetnie w zeszłym roku, ale przychodzi do mnie do studia, w którym ja pracuję codziennie, czyli do jaka to Melodia, to jest to samo studio. Więc ja będę u siebie. I myślę, że razem będziemy mogli stworzyć trio prowadzących. Połączymy siły, bo jednak w tym roku zadanie jest bardzo trudne. Nie wiemy, jak będą działały łącza. Zdarzały się w historii nie raz, że były problemy z połączeniami. Myślę, że te doświadczenia z pandemią, które były na początku roku, to dały nam doświadczenie. Mamy fajną ekipę i sobie poradzimy. Trzeba być dobrej myśli.

A co na to Małgorzata Tomaszewska?

Emocje ogromne, stres, jednocześnie radość, która już pomału opada. Teraz stres pomału bierze górę, bo chcemy, żeby wypadło wszystko jak najlepiej. Nie ukrywajmy- jesteśmy reprezentacją kraju. My na skalę europejską będziemy prowadzić tak duże wydarzenie, więc nie czujemy, że jesteśmy tylko prezenterami, ale czujemy się związani również z Polską, aby zaprezentować się jak najlepiej możemy.

Trzymacie kciuki za tegoroczną Eurowizję Junior?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj