Przebarwienia na skórze - Jak je usunąć?

Czy należysz do grona osób, które od lat walczą z przebarwieniami na skórze? Jest to problem, który dotyka nie tylko Ciebie, ale i wiele innych osób na świecie. Gabinety kosmetyczne oferują bogaty asortyment, skutecznych zabiegów, dzięki którym raz na zawsze usuniesz przebarwienia na twarzy. Sprawdź poniżej, co może pomóc Ci usunąć przebarwienia. Laser to tylko jedno z wielu rozwiązań, jakie warto rozważyć. 

Przyczyny powstawania przebarwień skórnych. 

Zanim zaczniemy poszukiwać skutecznych sposobów na usuwanie przebarwień na twarzy, warto w pierwszej kolejności przyjrzeć się bliżej przyczyną powstawania przebarwień skórnych. 

Do najczęstszych przyczyn powstawania przebarwień zaliczyć możemy: przesadną ekspozycję na promienie słoneczne, naturalne starzenie się skóry, wszelkie zmiany hormonalne, zachodzące w organizmie, na przykład takie, które spowodowane zostały ciążą, ale i choroby skóry, takie jak trądzik lub łuszczyca, skutki uboczne zażywania niektórych leków, kontakt ze szkodliwymi substancjami chemicznymi, nieprawidłowa pielęgnacja skóry oraz nieodpowiednio dobrane kosmetyki względem posiadanego typu skóry. 

Laserowe usuwanie przebarwień.

Laserowe usuwanie przebarwień to skuteczny i szybki sposób na pozbycie się przebarwień z takich obszarów jak: twarz, dłonie lub ramiona. Cały zabieg polega na punktowym zastosowaniu wiązki laserowej, w najbardziej problematycznych obszarach, na których chcemy pozbyć się niedoskonałości. 

W pierwszej kolejności w miejscu, przeprowadzonego zabiegu pojawić się może lekki obrzęk oraz zaczerwienienie, ale to naturalna reakcja organizmu, przy usuwaniu przebarwień. Laser do usuwania przebarwień jest bezpieczny, ale powinien być przeprowadzany wyłącznie przez specjalistów z zakresu kosmetologii. 

Usuwanie przebarwień za pomocą peelingu chemicznego.

Usuwania przebarwień na twarzy można również dokonywać z pomocą specjalistycznych peelingów chemicznych, których działanie opiera się na odpowiednim złuszczeniu naskórka, co przyczynia się do osiągnięcia pożądanego efektu. Głównymi składnikami peelingu chemicznego, które wspomagają usuwanie przebarwień są: kwas askorbinowy, a mianowicie popularna witamina c, kwas migdałowy, kwas salicylowy, kwas mlekowy oraz kwas glikolowy.

Oprócz odpowiedniego złuszczenia naskórka, skóra pobudzona zostaje do produkcji nowych komórek, dzięki którym poprawia się koloryt skóry, a przy tym usuwamy przebarwienia na twarzy i w innych obszarach ciała, w których zastosowany zostanie peeling.

Pamiętajmy jednak, iż efekt, zastosowania peelingu zawsze uzależniony będzie od kilku czynników, mianowicie od: częstotliwości stosowania zabiegu, stężenia poszczególnych substancji chemicznych, użytych do przygotowania peelingu, czasu trwania zabiegu, a nawet rodzaju skóry. 

Decyzja o zastosowaniu peelingu chemicznego, powinna zostać podjęta, w oparciu o konsultację z wykwalifikowanym kosmetologiem lub lekarzem dermatologiem, którzy doradzą, który peeling, z zawartością jakich składników, będzie najodpowiedniejszy do usuwania przebarwień w naszym przypadku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here