Qczaj

Qczaj odstawił alkohol. Dlaczego? O szczegółach swojej decyzji opowiedział w rozmowie z reporterką Jastrząb Post.

Qczaj od początku swojej kariery udowadnia, że bycie sobą jest najlepszym przepisem na sukces. Trener personalny głośno mówi o swoich kompleksach z dawnych lat, pokonuje kolejne bariery i swoją postawą motywuje innych do działań. Jako jeden z nielicznych gejów w show-biznesie zdecydował się na publiczny coming out, czym jeszcze bardziej zaskarbił sobie uznanie internautów.

Qczaj odstawił alkohol. Dlaczego?

Wraz z początkiem 2021 roku Daniel podjął decyzję o kolejnej życiowej rewolucji. Postanowił na dobre odstawić alkohol. Od ponad miesiąca w jego diecie nie ma miejsca nawet na małą lampkę wina. O szczegółach swojej decyzji opowiedział w rozmowie z reporterką Jastrząb Post, Karoliną Motylewską:

Ludzi frustrują się tym, że nie naprawią wszystkiego od razu. To wprowadza ich w stan paniki. A ja mówię, że nie naprawisz wszystkiego od razu. Mówię, aby zrobić jedną małą rzecz, która sprawi, że poczujesz się lepiej. Dlatego tak mocno cisnę te moje treningi. Dlatego mówię, jak ważna jest dieta. Wczoraj wrzuciłem swoje zdjęcie i od sylwestra włącznie jestem trzeźwy. To moje postanowienia, że nie ma, że trochę sobie wypije. Powiedziałem sobie – jestem trzeźwy. To też mówię wielu osobom, zwłaszcza w dobie pandemii.

Z danych, na które powołuje się Kuczaj, w Polsce coraz więcej ludzi sięga po alkohol. Swoją postawą chce zachęcić innych, by poszli w jego ślady:

W Polsce o 8% wzrosła sprzedać alkoholu. Ludzie piją na potęgę, sądząc, że to rozwiąże im problemy. I nagle ja mówiąc o tym, że też mam problem alkoholowy, że nie jesteś sama, mówię: odłóż to. To, co stworzyło ten problem, nie naprawi tego problemu. To sprawi, że będziesz czuć się gorzej. Będziesz mieć jeszcze większe lęki, bardziej się będziesz bać. Zamiast tego, zrób sobie coś dobrego do jedzenia, poćwicz. Może od lampki szampana nic mi się nie stanie, ale o czym to jest historia? Czy to jest historia o lampce szampana, czy to historia o mnie trzeźwym i dumnym, że w tej trzeźwości wytrzymuję. To samo mówię do dziewczyn czy facetów, którzy zaczynają walkę o swoje zdrowie. Mówię do dziewczyn, które są naprawdę otyłe. Które mówią, że zjedzą tylko jednego pączusia. To mówię, aby sobie zjadły, ale niech szczerze odpowiedzą sobie na pytanie: czy to jest historia o tym pączku, czy to historia o niej i o tym, że zamierza się bardziej ukochać w swoim ciele i zdrowiu?

Co było głównym powodem tak drastycznej zmiany stylu życia?

Zdecydowałem się zupełnie odstawić alkohol, bo albo się decydujesz, albo się oszukujesz. Ja zdałem sobie z tego sprawę. Zadałem sobie pytanie, o czym to jest historia. Czy to historia o tym, że jak czasami mam nerwy, jak jest trudna sytuacja, czy nawet fajna sytuacja i wznoszę toast kieliszkiem szampana, mając z tyłu głowy, że były takie momenty w moim życiu, że dzień w dzień to winko lało się strumieniami. Zadałem sobie to pytanie, czy to historia o mnie trzeźwiejącym, czy to historia, że decyduję się na coś i spełniam te swoje postanowienia? Czy to historia, że jednak się oszukuję.

Qczaj po rezygnacji z alkoholu zauważył zmiany w swoim wyglądzie. Każdy dzień napawa go coraz większym optymizmem i motywuje do jeszcze więcej pracy nad sobą:

Każdy dzień dla mnie w trzeźwości, każdy dzień, kiedy patrzę na siebie, kiedy widzę, że ta buzia nie jest opuchnięta. Kiedy widzę, że to ciało inaczej wygląda, jest dla mnie ogromną radością. Ja nie mówię, że za jakiś czas nie napiję się tej lamki szampana, ale powiedziałem sobie, że na razie minimum rok.

Cała rozmowa poniżej.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here