Strona główna Pozostałe Rafał i Gabriel o Strajku Kobiet. Z oburzeniem skomentowali obecną sytuację w...

Rafał i Gabriel o Strajku Kobiet. Z oburzeniem skomentowali obecną sytuację w kraju [WIDEO]

Rafał i Gabriel o Strajku Kobiet

Rafał Garbias i Gabriel Seweryn wypowiedzieli się na temat tego co w ostatnich dniach dzieje się w Polsce. Co sądzą o Strajku Kobiet? Jakie jest ich stanowisko w tym temacie?

Ostatnie kilka dni w Polsce to fala protestów i demonstracji, które zalały cały kraj. Kobiety postanowiły wyjść na ulice, by zawalczyć o swoje prawa. Zdecydowana większość Polek nie zgadza się z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego i zaostrzeniem ustawy antyaborcyjnej. Ingerencja rządu w tę intymną sferę życia wywołała ogromny sprzeciw.

Rafał Grabias i Gabriel Seweryn o Strajku Kobiet

Demonstracje odbywają się we wszystkich polskich miastach. Uczestniczą w nich tysiące ludzi. Polki, które walczą o swoje prawa, cały czas otrzymują ogromne wsparcie. Ich partnerzy również włączają się do protestów. Polskie gwiazdy także nie pozostały obojętne na to, co się dzieje w kraju. Starają się wspierać akcję Strajku Kobiet wszystkimi możliwymi sposobami.

Rafał Grabias i Gabriel Seweryn w rozmowie z reporterką Jastrząb Post zdradzili, jakie jest ich stanowisko w tej sprawie. Czy popierają Strajk Kobiet?

Oczywiście. My też wspieramy. Praktycznie codziennie jesteśmy na manifestacjach, udostępniamy materiały i uważam, że bardzo dobrze, że nie tylko kobiety, ale ludzie wyszli na ulicę. Ja zawsze podkreślam, że chciałbym żyć w kraju, w którym jest wiele możliwości. Czy kobieta zechce poddać się aborcji dziecka, czy nie, to powinna mieć wybór. Powinna sama decydować. Nie ktoś. Trzymamy za was dziewczyny kciuki – powiedział Rafał.

Gabriel dodał:

Uważam, że kobieta powinna sama decydować o sobie. Co chce zrobić, a nie, że jakiś facet siedzący w rządzie decyduje o ich ciele.

Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here