Moda retro to stylizowanie ubrania tak, by całokształt stylizacji nawiązywał do minionych dekad, ostatnimi czasy niezwykle popularne. Dlaczego warto zainteresować się tego typu podejściem do mody i pokusić się o wybranie retro stylizacji od stóp do głów, od ubrania po makijaż? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w tekście, na przykładzie sukienek retro.

Sukienka retro – czy są w modzie?

Sukienki retro to trend, który obecnie wraca do łask. W ciągu kilku ostatnich sezonów modne były sukienki, które znaleźć można w szafach mam, a nawet babć. Styl retro to, najogólniej ujmując, stylistyka minionych dekad. Dzięki tak obszernej charakterystyce, zyskujemy świadomość, że ubranie retro to nie tylko takie stylizowane na lata 40. czy 50., ale również modne w latach 80. czy 90. Sukienki retro z każdego, wymienionego tu przedziału czasowego pozwolą odzwierciedlić ten właśnie styl w taki sposób, by cechy danej epoki dopasować do własnych preferencji. Jak widać, ten styl modowy pozwala na naprawdę szeroki wybór modnych projektów. Można wybierać pośród stylu gospodyń z lat 40., retro styl z powodzeniem oddadzą jednak także oversizowe ubrania ery hippie. Wszystko naprawdę zależy tylko od gustu kupującego. 

Sukienki retro – typy sukienek retro, które warto mieć w szafie

Kupując sukienki retro, warto rozważyć zakup następujących modeli:

  • sukienki marynarskiej
  • sukienki paisley
  • sukienki z rockowym nadrukiem stylizowanym na retro
  • sukienka z poduszkami na ramionach
  • sukienki boho 

A jak wystylizować każdy z projektów? Retro szyk sukienki marynarskiej podkreślimy jeszcze bardziej, uzupełniając stylizację morskimi elementami, wybierając biżuterię z muszli, lub dodatki w formie kotwicy. Klasykę retro, sukienkę paisley warto zestawiać z biżuterią boho oraz hippie torebkami, podkreślając dodatkowo styl retro butami na koturnie. Sukienki z rockowymi nadrukami doskonale podkreślą przetarta kurtka jeansowa lub podarte jeansy, po których widać będzie upływ czasu. Sukienkę z poduszkami na ramionach warto z kolei wystylizować przy pomocy dodatków w postaci retro biżuterii, np. klipsów z szafy mamy czy babci, nadając stylizacji romantyczny retro szyk. Suknie boho natomiast proszą się o maksymalizm. Wspaniałymi, oddającymi klimat dekady będzie hippie biżuteria (im więcej, tym lepiej) oraz boho torba i oczywiście sandały, płaskie lub na koturnie. Każdą z wymienionych tu wersji sukienek zakupimy na stronie beretro.pl.

Pamiętajmy, że ubranie retro, w przeciwieństwie do vintage, może być tylko stylizowane na stare, co czyni trend łatwiejszym do zastosowania. O ubranie w tym stylu można oczywiście zapytać mamę lub babcię, z powodzeniem jednak można udać się do pobliskiego sklepu i swobodnie kompletować garderobę w oparciu o nowe nabytki, tak z działu ubrań, jak i dodatków. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj