Chesterfieldy szturmem zajmują rynek i wchodzą na salony. Sofy idealnie wpasują się w większość wnętrz i nie dość, że są piękne i stylowe, to wiele z nich posiada także praktyczne rozwiązania. Przykładem tego są rozkładane sofy chesterfield z funkcją spania.

Styl chesterfield jest bardzo charakterystyczny i trudno go pomylić z jakimkolwiek innym. Stylowe pikowania, wyraziste, odważne kolory, owalne, eleganckie wykończenie kojarzone są z przepychem, luksusem i elegancją. Rozkładana sofa chesterfield z funkcją spania to nie tylko ozdoba wnętrza, ale także funkcjonalny mebel. Przyjrzyjmy się jego możliwością.

Sofa chesterfield Classic plus rozkładana

Sofa chesterfield Classic plus rozkładana (foto: www.polskie-chesterfieldy.pl)

Rozkładane sofy chesterfield z funkcją spania jako ozdoba i łóżko

Wśród sof chesterfield z funkcją spania na szczególną uwagę z pewnością zasługuję ta do spania codziennego. Idealnie wpasuje się w małe pomieszczania, dzięki czemu właściciele przytulnych, niewielkich mieszkań nie muszą rezygnować z tak pięknego i stylowego mebla. Sofa z funkcja spania codziennego w dzień jest ozdobą wnętrza, nadaje mu nietuzinkowego charakteru z nutką ekstrawagancji a w nocy pełni rolę łóżka. Co ważne jest bardzo wygodna, bo wyposażona jest w materac o grubości 11 cm posiadający dodatkowo sprężyny bonellowe. Jest to idealny model dla osób szukających praktycznych, codziennych rozwiązań, ale nie chcących rezygnować z odrobiny luksusu.

Sofa chesterfield Canon z funkcją spania codziennego

Sofa chesterfield Canon z funkcją spania codziennego (fot. www.polskie-chesterfieldy.pl)

Sofy z funkcją spania typu delfin

Innym, ciekawym rozwiązaniem sofy z funkcją spania jest ta w typie delfin. Spod siedziska wysuwana jest część łóżka, która po podciągnięciu do góry tworzy dużą powierzchnię spania. System jest prosty i szybki w obsłudze. Nadaje się zwłaszcza dla osób, którym zależy na tym by sofy szybko rozkładały się np. do oglądania telewizji, czy wieczornego relaksu przy książce. A domownicy często korzystają z tej funkcji.

Funkcja spania wózkowa

Sofa chesterfield Normal

Sofa chesterfield Normal (foto: www.polskie-chesterfieldy.pl)

Kolejnym rozwiązaniem są sofy z wózkową funkcją spania. Mebel posiada dużą powierzchnię spania. By jednak móc korzystać z powierzchni o wielkości 200 cm musimy pamiętać, by zamówić mebel o długości 260 cm. W mniejszych modelach funkcja ta jest dostępna, ale w tzw. szezlongach (leżankach), które nie mają jednego boku. Mebel ma wówczas wielkość 230 cm.

Niektóre sofy chesterfield wyposażone są funkcję spania typu belgijskiego. Jest to rozwiązanie, dla osób, które okazjonalnie chciałby móc korzystać z funkcji spania. W ten mechanizm są wyposażane klasyczne sofy. Mebel nie posiada elementów ruchomych, a żeby wyciągnąć metalowy stelaż z sofy należy zdjąć poduchy (siedzisko).

Sofy chesterfield to klasyki gatunku. Pięknie wpasowują się większość wnętrz, a jak się okazuje na co dzień mogą być także niezwykle użyteczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj