Choć jest to niewielki instrument to jednak nauka gry na nim nie należy do najłatwiejszych czynności. O czym mowa? Oczywiście o skrzypcach, które choć cieszą się ogromną popularnością to jednak sprawiają wielu osobom znaczne trudności. Są jednak pewne sposoby na szybsze przyswojenie tej wiedzy. Skrzypcowe ABC Cofalika jest jednym z polecanych rozwiązań, które nie tylko pomoże opanować skomplikowane etapy gry na tym instrumencie, ale również przedstawia cenne rady i wskazówki, jak właściwie postępować z młodym skrzypkiem.

Na dobry start…

Skrzypcowe ABC Cofalika to niezwykle przejrzysty i zarazem w przystępny sposób ilustrujący podręcznik do początkowego nauczania dla dzieci w różnym wieku. Książka posiada 164 strony i dzieli się na dwie części. Pierwsza z nich obejmuje zasady teoretyczne oraz podstawowe elementy techniki skrzypcowej, natomiast druga określa zmiany pozycji, jeden z najbardziej 'skrzypcowych’ rodzajów artykulacji – staccato, bardziej skomplikowane układy rytmiczne – rytm sicilianowy, triole, synkopy oraz ozdobniki. Cofalik skrzypcowe ABC to bogato ilustrowana książka, obejmująca liczne rysunki i fotografie ułatwiające naukę na tym jakże trudnym instrumencie. To lektura dedykowana nauczaniu początkowemu, zarówno w szkole, jak i przedszkolu. Co jeszcze zawiera, obok barwnych zdjęć? Jak się okazuje, wiele cennych informacji i wskazówek. Cofalik skrzypcowe ABC to także gamy, etiudy, drobne utwory i ćwiczenia. Obejmuje również liczne problemy, z którymi najczęściej zmagają się początkujący muzycy. Wszystko po to, aby nauka na tym instrumencie była przyjemnością, a nie żmudną, nie przynoszącą satysfakcji, koniecznością.

Czy warto kupić podręcznik?

Cofalik skrzypcowe ABC to cenna skarbnica wiedzy dla wszystkich początkujących artystów. Czy warto ją kupić? Oczywiście, że tak! Dlaczego? Powodów jest wiele! Nie tylko w przystępny sposób wprowadza w świat nut, gam, a potem drobnych utworów, tym samym ułatwiając rozpoczęcie nauki gry na tym instrumencie. Atutem dodatkowym jest fakt, że pozwala na dalsze rozwijanie nabytych umiejętności i zapoznawanie się z trudniejszymi, bardziej wyszukanymi sposobami tworzenia oraz prezentowania muzyki.

Wybitny artysta – Antoni Cofalik

Antoni Cofalik to znakomity muzyk i pedagog, który opracował swoje Skrzypcowe ABC na podstawie doświadczeń w pracy z najmłodszymi. Jego książka jest absolutnym bestsellerem, na którym bazują szkoły muzyczne, jak również prywatni nauczyciele. Nie bez powodu, trudno bowiem o drugą, lepszą książkę do nauczania początkowego gry na skrzypcach od Skrzypcowego ABC Antoniego Cofalika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj