Skórę przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych warto chronić przez cały rok. Latem jest to jednak jeszcze ważniejsze, gdy intensywne działanie słońca wpływa na nią. Jaki poziom ochrony wybrać? Czy najwyższy filtr SPF 50 jest zawsze konieczny?

Wysoka ochrona przeciwsłoneczna – po co nam filtry?

Słońce ma ciągły wpływ na kondycję skóry. Niestety zwykle niekorzystny. Jego intensywne działanie wiąże się z promieniowaniem UVA i UVB, które może powodować nie tylko pogorszenie wyglądu i stanu skóry, ale nawet wywoływać poważne choroby. Stosowanie filtrów niweluje ten wpływ, zmniejszając ryzyko ich pojawienia się. Im wyższa ochrona, tym zabezpieczenie skóry lepsze. Warto o to zadbać, bo skóra bez odpowiedniej ochrony szybciej się starzeje, wiotczeje i traci nawilżenie. Skutkiem tego są szybciej pojawiające się zmarszczki i przebarwienia. Może pojawić się także dyskomfort związany z poparzeniem. I choć wiele z nas chciałoby cieszyć się skórą muśniętą promieniami słońca, z opalaniem nie można się spieszyć. Nawet jeśli chcemy lekko się opalić, koniecznie stosujmy wysokie filtry.

Kiedy warto wybrać filtry SPF 50?

SPF 50 to jeden z najwyższych faktorów chroniących skórę. Zapewnia on blokowanie 98% promieniowania słonecznego. To bardzo dużo, ale wciąż nie chroni skóry w 100%. Takich właściwości nie mają żadne kremy. Ochrona może trwać przez wiele godzin nawet w trudnych warunkach upału, zwłaszcza jeśli kremy mają właściwości wodoodporne, jak kosmetyki linii Hada Labo Tokyo Sun. Wśród produktów linii dostępne są kremy i emulsje zarówno do twarzy, jak i ciała. Kiedy warto sięgnąć po te, zapewniające najwyższą ochronę? Przede wszystkim wtedy, gdy chcemy optymalnie chronić skórę. Jeśli mamy jasną karnację, podatną na poparzenia słoneczne, warto wybrać SPF 50. Podobnie jest w sytuacji, gdy przechodzimy terapie dermatologiczne z zastosowaniem substancji fotouczulających. Najwyższa ochrona przeciwsłoneczna jest pożądana na przykład przy stosowaniu kremów z retinolem.

A może jednak SPF 30?

Kiedy zatem sięgnąć po nieco niższą ochronę SPF 30? Wbrew pozorom taka ochrona bardzo nie różni się od SPF 50. To tylko poziom o 1% zabezpieczenia niższy. Kosmetyki SPF 30 zapewniają 97% ochrony przed działaniem słońca. Można je wybrać wtedy, gdy skóra jest już nieco przyzwyczajona do działania promieni słonecznych po wcześniejszej najwyższej ochronie. To także dobre kosmetyki dla osób o nieco ciemniejszej karnacji.

Okazuje się więc, że oba faktory – SPF 30 i SPF 50 – zapewniają bardzo wysoką ochronę przeciwsłoneczną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj